اپلیکیشن

توییتر می‌گوید بخاطر iOs 8 چهار میلیون کاربر از دست داده!

شرکت توئیتر ضمن انتشار گزارش مالی خود مربوط به فصل چهارم سال 2014 میلادی توضیح داد که در این دوره زمانی به طور میانگین در هر ماه 4 میلیون نفر به کاربران فعال آن اضافه شده است تا در مجموع این شبکه اجتماعی ماهانه 288 میلیون کاربر را پوشش‌دهی کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در حالی که توئیتر پیش‌بینی کرده بود پایان سال 2014 میلادی تعداد کاربران ماهانه آن از 292 میلیون نفر هم فراتر برود، دسترسی به رقم 288 میلیون نفر نشان می‌دهد که این شبکه اجتماعی 4 میلیون نفر از کاربران فعال خود را از دست داده است.

مدیران توئیتر ادعا می‌کند که کاهش 4 میلیون نفری تعداد مشترکان فعال این شبکه اجتماعی به آن دلیل است که در سه ماه پایانی سال 2014 شرکت اپل سیستم‌عامل iOS 8 را روانه بازار کرد و این سیستم‌عامل کاهش این تعداد کاربر را باعث شد.

توئیتر توضیح داد که 3 میلیون نفر از این کاربران پس از عرضه iOS 8 از دست داده است و این اتفاق در پی تغییر نحوه فعالیت قابلیت Shared Links در مرورگر اینترنتی Safari صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که قابلیت Shared Links از نسخه iOS 7 به بعد وارد مرورگر موبایلی اپل شد و به کاربران امکان داد بدون ورود به شبکه اجتماعی، لینک‌های به‌اشتراک گذاشته شده توسط دوستان را مشاهده کنند.

لازم به ذکر است که یک میلیون نفر بقیه که توئیتر آنها را از دست داده است مربوط به کسانی می‌شود که نتوانسته‌اند رمز عبور خود را بازیابی کنند. زیرا در سه ماه پایانی 2014 یک مشکل جدی در سیستم رمزگذاری داده‌ها در این میکروبلاگ به وجود آمد که البته این مشکل نیز به اختلالات سیستم‌عامل iOS مربوط می‌شد.


​​