تلفن همراه

مدیر عامل ایرانسل:‌ شبکه LTE ایرانسل به سرعت در کشور توسعه می‌یابد

مدیر عامل ایرانسل با اشاره به راه‌اندازی اینترنت همراه نسل چهارم (4G) در برخی از شهرهای بزرگ کشور از جمله بندرعباس، گفت: تصمیم داریم این نسل از اینترنت همراه را به سرعت در کشور توسعه دهیم.
 
 
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علیرضا قلمبر دزفولی چهارشنبه شب در نشستی مرتبط با اشاره به روند دریافت پروانه‌ها و مجوزهای مربوطه برای ارائه خدمات بدون محدودیت توسط این اپراتور اظهار داشت: 120 شهر ‌زیرپوشش نسل سوم اینترنت همراه رفته و تا آخر سال نیز علاوه بر بندرعباس، کیش و قشم چندین شهر مطرح، پرجمعیت‌تر و بزرگ کشور زیرپوشش اینترنت نسل چهارم قرار می‌گیرند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های هرمزگان، افزود: این استان 2.1 درصد از جمعیت کشور را در خود دارد و سهم آن از تولید ناخالص ملی 2.13 درصد است.
 
مدیر عامل ایرانسل با بیان اینکه در هرمزگان 1.2 میلیون مشترک تلفن همراه و 550 هزار مشترک تلفن ثابت وجود دارد، ادامه داد: طبق گزارش سالنامه آماری ایران در این استان 400 هزار کاربر اینترنت وجود دارد و این استان با 47 درصد ضریب نفوذ اینترنت از این حیث در کشور رتبه 21 را دارد.
 
وی با بیان اینکه ایرانسل برای پوشش خدمات خود در هرمزگان 317 دکل بی‌تی‌اس نصب کرده است، گفت: پوشش خدمات مخابراتی بی‌سیم عمومی در هفت جزیره هرمزگان به طور انحصاری در اختیار ایرانسل قرار دارد.
 
قلمبر دزفولی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در هرمزگان علاوه بر 900 کیلومتر جاده اصلی و فرعی، 439 روستا و 34 شهر زیرپوشش خدمات ایرانسل قرار دارند.
 
وی اضافه کرد: در حال حاضر 99 درصد از جمعیت هرمزگان زیرپوشش شبکه‌های تلفن همراه قرار دارند و بندرعباس، قشم، بندر شهید رجایی، گچین، درگهان و کیش از پوشش اینترنت همراه نسل سوم برخوردارند.
 
وی از فعالیت 184 دفتر فروش و مرکز خدمات ایرانسل در هرمزگان خبر داد و گفت: امروز در بندرعباس شبکه نسل چهارم (4G) فعال شده است و مشترکان ایرانسل می‌تواند از این خدمات به بی‌گمان به منزله یه جهش بلند برای دسترسی به دیتا در دنیا به شمار می‌رود دسترسی پیدا کنند.
 
به گفته قلمبر دزفولی، راه‌اندازی نسل سوم اینترنت همراه توسط ایرانسل طی ماه‌های گذشته در هرمزگان، مصرف دیتا را نسبت به قبل 80 درصد افزایش داده است.
 
 
 

​​