تلفن همراه

محافظ جدید نمایشگرهای لمسی مقاوم‌تر از یاقوت کبود

شرکت Corning به دنبال برگزاری جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران خود توضیح داد که در حال توسعه نسل جدید نمایشگرهای لمسی ضدخش است که می‌تواند با نمایشگرهای یاقوتی رقابت کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این نمایشگرها هم‌اکنون با نام Project Phire ساخته می‌شوند و مواد اولیه برای ساخت آنها از اواخر سال جاری میلادی در اختیار کارخانه‌ها قرار می‌گیرد.

گفته می‌شود که Project Phire بهترین کیفیت سیستم‌های محافظ لمسی Corning Gorilla Glass و یاقوت را در خود جا داده است و به همین خاطر می‌توان از آن به عنوان مقاوم‌ترین و باکیفیت‌ترین نمایشگر لمسی یاد کرد.

به گفته مدیران ارشد شرکتCorning ، ماده اصلی این نمایشگرها در مقابل تمام آسیب‌های احتمالی مقاوم است و آزمایش‌های لازم هنگام سقوط از ارتفاع‌های مختلف نیز روی آن انجام شده است و در تمامی این آزمایش‌ها هیچ گونه خط و خشی روی نمایشگر به وجود نیامده است.

سیستم محافظ نمایشگر Gorilla Glass به گونه‌ای ساخته شده است که نسبت نمایشگرهای یاقوتی در مقابل خط و خش مقاومت بیشتری دارد.

آخرین فناوری این شرکت که با نام Gorilla Glass 4 نسبت به مدل‌های قبلی توانایی بیشتری برای مقاومت در مقابل آسیب‌های احتمالی دارد و البته هنوز در نسل جدید گوشی‌ها به تولید انبوه نرسیده است.

لازم به ذکر است زمانی که سال گذشته اپل اعلام کرده بود گوشی هوشمند آیفون 6 را با یاقوت پرداخت شده برای محافظت از نمایشگر استفاده می‌کند، شرکت Corning آمادگی خود را برای عرضه نسل جدید نمایشگرهای پیشرفته اعلام کرد.


​​