وزارت ارتباطات قطع ارتباط را کلید زد

خبرگزاری فارس میگوید روابط عمومی وزارت ارتباطات، این رسانه را بخاطر انتشار گزارش مشکلات ارتباطی زائران کربلا سانسور می‌کند

فارس نوشت : پس از انتشار گزارشی درباره مشکلات ارتباطی زائران کربلا در ایام اربعین حسینی، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات، بارها نماینده خبرگزاری فارس را از لیست خبرنگاران مدعو در برنامه‌های این وزارت حذف کرد.
 
 
به گزارش  فارس، در ایام اربعین حسینی اکثر قریب به اتفاق زائران ایرانی بازگشته از نجف و کربلا نسبت به وضعیت مکالمه به شدت معترض‌ بودند و اعلام می‌کردند با قطع آنتن‌ سیم‌کارت‌های ایرانی پشت مرز عراق و در کشور عراق، حتی برای اعلام سلامت خود به خانواده با مشکل مواجه بوده‌اند.
 
انعکاس این خبر در خبرگزاری فارس همزمان با اعلام خبر تقدیر وزیر ارتباطات از اپراتورهای تلفن برای برقراری ارتباطات در ایام اربعین، واکنش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی این وزارت را در پی داشت و گلایه از مجموع اخبار فارس طی تماسی به خبرگزاری ابراز شد.
 
از آن پس نماینده خبرگزاری فارس، بارها به دلایلی از برنامه‌های متعدد وزارتخانه که مسئولیت هماهنگی آن با مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت است، حذف شده است.
 
این در حالی است که شرکت‌های زیرمجموعه و وابسته وزارت، با شناخت از سابقه همکاری چندین ساله و درک رسالت رسانه از اتخاذ رویکرد مشابه مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات پرهیز کرده‌اند.
 
از سوی دیگر تجربه 1.5 ساله عمر دولت یازدهم و عملکرد وزیر ارتباطات دولت روحانی حاکی است محمود واعظی یکی از وزیران رسانه‌ای و علاقمند به پاسخگویی به افکار عمومی است و تجربه عینی نشان داده قائل به چنین رویکردهای تبعیض‌آمیزی در برخورد با رسانه‌ها نیست. برای مثال در یکی از حضور‌های رسانه‌ای اخیر خود حتی بعد از یادآوری و تذکر برخی مدیران رسانه‌ای به وی مبنی بر اینکه سوال کننده نماینده خبرگزاری فارس است اما  واعظی با شناخت کافی از رسانه‌ها، تفاوتی در پاسخ‌گویی قائل نشد.
 
فارس در پایان گزارش خود نوشته : اما این تفکر وزیر در رویکرد مرکز اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات مشاهده نمی‌شود که نخستین ماحصل این مغایرت، حرکت در خلاف جهت مسئولیت توسعه ارتباطات در این وزارتخانه است.
 

​​