تلفن همراه

رایانه‌های لوحی کنسول‌های بازی را بازنشسته می‌کنند

رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند محبوب‌ترین دستگاه الکترونیکی در سراسر جهان محسوب می‌شود و این طور که منابع خبری اعلام کرده‌اند، تبلت‌ها در آینده نزدیک جای کنسول‌های بازی را می‌گیرند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «بلِیک جورجِنسن» مدیر مالی شرکت EA از بزرگترین تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای در جهان پیش‌بینی کرده است که توسعه رایانه‌های لوحی باعث خواهد شد تا این دستگاه موبایلی به بخش جداناپذیر صنعت بازی تبدیل شوند.

او طی سخنرانی خود در «کنفرانس فناوری، اینترنت و رسانه 2015» گفت: «این پیش‌بینی به این معنی خواهد بود که تبلت‌ها طی سه تا چهار سال آینده قدرت بیشتری از کنسول‌های بازی خواهند داشت. این فرآیند باعث خواهد شد تا مردم نسل جدید دستگاه‌های موبایلی شبیه به کنسول‌های بازی را به صورت گسترده‌تر خریداری کنند».

به عقیده او، دستگاه‌های بازی موبایلی که مبتنی بر شخصیت کاربر عرضه می‌شوند می‌توانند بیشترین تاثیر را بر صنعت جهانی بازی‌ها برجا بگذارند و کنسول‌ها را از میدان بیرون کنند.

جورجِنسن توضیح داد که شرکت او هم‌اکنون به دنبال روش‌های جدید است تا این دو دستگاه الکترونیکی را با یکدیگر تلفیق کند و سیستم‌هایی با قابلیت حمل آسان را در اختیار مردم قرار دهد.

مدیر مالی شرکت EA بر این باور است که ما در آینده بازی‌های Call of Duty 2019 یا FIFA 19 را روی رایانه‌های لوحی دنبال خواهیم کرد.


​​