فناوری اطلاعات

تعطیلی یکی دیگر از خدمات نامحبوب گوگل

منبع: فارس
گوگل با خدمات هلپ اوتس خود وداع کرد. این سرویس برای دریافت ویدیوهای درخواستی تخصصی و علمی راه اندازی شده بود.
گوگل رسما اعلام کرده که خدمات یاد شده را از 20 آوریل سال 2015 یعنی 5 روز دیگر برای همیشه از دسترس خارج خواهد کرد. با این حساب Helpouts هم به جمع دیگر خدمات بازنشسته شده گوگل شامل ریدر، لتیتیود، Schemer و ... خواهد پیوست.
گوگل Helpouts را کمتر از دو سال قبل راه اندازی کرده بود تا کاربران با پرداخت پول بتوانند توصیه ها و راهنمایی هایی را در قالب درس های مختلف از متخصصان حوزه های مختلف دریافت نمایند. بخشی از این خدمات هم به صورت رایگان ارائه می شد.
 
از جمله حوزه های درسی سرویس Helpouts عبارت بودند از عکاسی، سخنرانی، ریاضیات، علوم تجربی، هنر و ... بعد از مدتی حتی توصیه های پزشکی هم به این سرویس اضافه شد، اما تمامی این اقدامات نتوانست باعث افزایش محبوبیت و تعداد کاربران خدمات مذکور شود.
 
گوگل پس از محبوبیت برنامه های همراه برنامه اختصاصی این سرویس را هم عرضه کرد، اما تخصصی بودن بیش از حد آن باعث شد تا استقبال شایانی از آن به عمل نیاید. این شرکت خود در بیانیه ای که به همین منظور صادر کرده عدم استقبال کافی را دلیل تعطیلی helpouts دانسته است.
 
کارشناسان دسترسی رایگان به انبوه ویدیوهای تخصصی در یوتیوب را از جمله دیگر دلایل مهم تعطیلی این سرویس و عدم استقبال از آن دانسته اند. کاربران می توانند ویدیوهای خود در این سرویس را حداکثر تا تاریخ اول نوامبر دانلود کنند و بعد از این تاریخ همه آنها از سرورهای گوگل حذف می شوند.  

​​