فناوری اطلاعات

زندگی چند رسانه ای

منبع: دیجی کالا
امروزه قابلیت پخش فایل‌های چندرسانه‌ای در اکثر دستگاه‌های دور و برمان وجود دارد. از ست‌تاپ باکس‌ها که تعداد کمی از فایل‌ها را پشتیبانی می‌کنند گرفته تا تلویزیون‌های هوشمند که حالا آن‌قدر پیشرفته شده‌اند که قابلیت توسعه سخت‌افزاری دارند، همگی تلاش می‌کنند تجربه لذت‌بخشی را برای‌تان فراهم کنند.
 
اما اگر از آن دسته افراد هستید که زمان زیادی را ‌صرف تفریحات چندرسانه‌ای می‌کنند و امکانات دستگاه‌هایی مثل سینمای خانگی یا تلویزیون‌ پاسخگوی نیازهای‌تان نیست؛ پیشنهاد می‌کنیم با دنیای جذاب «پخش‌کننده‌های چندرسانه‌ای دیجیتال» (Digital Media Player) آشنا شوید. قابلیت اتصال به شبکه‌های خانگی برای پخش فایل‌های چندرسانه‌ای از طریق کامپیوتر، استریم از سرورهای راه دور مثل یوتوب و پخش فایل‌های ذخیره شده روی فلش مموری یا دیسک‌های سخت، از مهم‌ترین قابلیت‌های‌ این دستگاه‌ها هستند.
 
 
برخی از این دستگاه‌ها مثل مدل Roku 2 امکان بازی کردن عناوین محبوبی از جمله «پرندگان خشمگین» (Angry Birds) را هم برای‌تان فراهم می‌‌کنند. حتی در پخش‌کننده‌های چند رسانه‌ای «سی‌گیت» (Seagate)، جایگاهی مخصوص برای دیسک‌های سخت اکسترنال همین شرکت در نظر گرفته شده است. برخی تولیدکنندگان پا را فراتر گذاشته‌اند و محصولاتی تولید کرده‌اند که به سیستم عامل اندروید مجهز شده‌اند. مدل Evo TV XL یکی از همین ساخته‌های اندرویدی شرکت AMKETTE است. این دستگاه هوشمند به 1 گیگابایت رم و پردازنده Cortex A9 مجهز شده است. به‌هرحال اگر از پشتیبانی محدود تلویزیون‌تان از فرمت‌های حاضر در آرشیوتان ناامید شده‌اید یا دوست دارید فیلم‌های‌تان را بدون هیچ‌گونه زحمتی از روی دیسک سخت متصل به شبکه‌ خانگی‌تان تماشا کنید، دنیای پخش‌کننده‌های چندرسانه‌ای را امتحان کنید.

​​