فناوری اطلاعات

جهانگرد: امیدواریم موتورهای جویشگر فارسی پاسخگوی نیازهای جامعه باشد

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
جهانگرد در آیین رونمایی از موتور جویشگر یوز، با اشاره به بهره برداری از چند موتور جستجوی فارسی در کشور ابراز امیدواری کرد که توسعه و تکمیل این ابزارها، پاسخگوی نیازهای جامعه فارسی زبان باشد.در آیین رونمایی از موتور جویشگر یوز، با اشاره به بهره برداری از چند موتور جستجوی فارسی در کشور ابراز امیدواری کرد که توسعه و تکمیل این ابزارها، پاسخگوی نیازهای جامعه فارسی زبان باشد.
 
جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: به هر میزان که در زمینه خط و زبان یک فرهنگ، محتوا، خدمات و داده تولید و عرضه شود، دامنه نفوذ، اثرگذاری و منافع آن ملت تامین می شود.
وی افزود: رشد عرضه محتوا ، خدمات و داده ها در فضای وب به خط و زبان فارسی موید منافع و افزایش توان امنیت ملی ماست.
 
جهانگرد گفت: برای اینکه به نحو صحیحی در این فضا کار کرد، باید ابزارها و امکانات ارایه محتوا به زبان فارسی را در فضای سایبر تقویت و ایجاد کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: به موازات گسترش شبکه ملی اطلاعات، بخش دیگری از کارهای ما، حمایت بدون محدودیت از تولید، عرضه و به کارگیری ابزارها در محیط رایانه ای است و از تمام شرکتها و دانشگاه هایی است که در فضای اینترنتی در این حوزه در حال فعالیت هستند، حمایت می کنیم.
 
وی با بیان این که اگر اطلاعات مکان محور باشند، ارزشمند است، افزود: بیش از 80 درصد اطلاعات در وب به مکان متصل است و طبیعتاً توسعه محتوا، خدمات و دانش در محیط اینترنتی به زبان فارسی بخشی از استراتژی ملی ماست.

​​