تلفن همراه

وزیر ارتباطات: اپراتورهای تلفن همراه اجازه افزایش تعرفه ندارند

منبع: فناوران
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر افزایش تعرفه‌ها نبوده و ما اجازه هیچگونه افزایش تعرفه را به اپراتورهای تلفن همراه نخواهیم داد.
 
محمود واعظی درباره تشعشعات و مضرات امواج دکل‌های مخابراتی گفت: متاسفانه در این زمینه پارادوكس جدی وجود دارد اما آنچه كه روشن است ما برای كاهش خطرات ناشی از تشعشعات این وسایل به نصب بی. تی. اس‌های بیشتر و در فواصل كمتری در مناطق مختلف كشور نیاز داریم. واعظی گفت: سیاست دولت توسعه امكانات و زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها و مناطق كم برخواردار است كه در همین راستا ۸ هزار روستا از امكانات اینترنتی برخوردار شده اند و امیدواریم تا پایان سال ۹۴ تعداد روستاهای مجهز به خدمات اینترنتی را به ۳۰ هزار روستا برسانیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینكه برخورداری از امكانات اینترنتی زمینه لازم برای آموزش‌های مجازی را نیز در روستاها فراهم می‌سازد ادامه داد: امیدواریم تا پایان دولت تمامی ‌روستاهای كشور مجهز به اینترنت شوند.
وی همچنین افزود: بر همین اساس روستاهایی كه جمعیت آنها از ۲۰ خانوار بیشتر است از امكانات ارتباطی و پست برخوردار بوده و با برنامه ریزی‌های جدیدی كه در وزارت انجام شده است این برخوداری از این امكانات به روستاهای بالای ۱۰ خانوار نیز توسعه پیدا می‌كند.
واعظی گفت: از جمله اقدامات دیگری كه برای توسعه امكانات در روستاها و مناطق كم برخوردار در دولت پیگیری شده بحث خدمات پستی بوده كه تاكنون به ۱۴ هزار روستا خدمات پست بانك ارایه كردیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در حاشیه آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد راه اندازی مركز بین المللی فناوری ارتباطات در مشهد هستیم كه می‌تواند زمینه مناسبی را جهت پاسخگویی و ارایه خدمات لازم در امور ارتباطی داخل كشور و خارج كشور برای شهروندان مشهدی و نیز سایر استان‌های همجوار فراهم كند. محمود واعظی گفت: از جمله خدمات مهم این مركز بین المللی در مشهد كاهش مراجعات به شهر تهران از طریق ساماندهی تمامی‌ امور بین‌المللی در این كلانشهر است. وی اضافه كرد: توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در خراسان رضوی به دلیل وسعت جغرافیایی و جایگاه مذهبی كه در كشور دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. در همین راستا باید برنامه ریزی‌های گسترده ای در راستای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی در این استان انجام شود. وی افزود: بیشترین پروژه‌هایی كه امروز به بهره برداری رسید در زمینه‌های تلفن همراه، پهنای باند و افزایش کانال‌های داخلی و خارجی است. امیدواریم بهره برداری از این پروژه‌ها بستر و زیرساخت مناسبی برای تشكیل و آغاز دولت الكترونیك در خراسان رضوی باشد تا مردم بتوانند با راه اندازی دولت الكترونیك به شكل مطلوب تر و صحیح تری نیازهای خود را در حوزه ارتباطی و فناوری‌های آن برطرف كنند. 

​​