فناوری اطلاعات

سازمان نصر تهران عضو دائمی "شورای راهبری موتورجستجوی بومی" شد

سازمان نصر تهران به عنوان نماینده بخش خصوصی فناوری اطلاعات، در شورای راهبری موتور جستجوی بومی، جایگاه رسمی یافت.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان نصر تهران، ناصرعلی سعادت، رئیس این سازمان با اعلام خبر فوق گفت: در نخستین جلسه ای که در شورای راهبری موتور جستجوی بومی حضور یافتم، درخواست تغییر آئین نامه برگزاری این جلسه و ضرورت حضور نماینده سازمان نصر به عنوان متولی بخش خصوصی را ارائه کردم که خوشبختانه مورد توافق حاضران قرار گرفت؛ از این پس نماینده سازمان نصر تهران به عنوان عضو رسمی این شورا در جلسات حضور می یابد.
 
سعادت با اشاره به هدف و وظایف شورای راهبری موتور جستجوی بومی ادامه داد: این شورا به دستور وزیر ارتباطات و با هدف عملیاتی سازی شبکه ملی اطلاعات تشکیل شده و متشکل از نمایندگان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نمایندگان بخش خصوصی است.
 
سعادت با تاکید برحمایت سازمان نصر تهران از اقدامات دولت درخصوص ایجاد موتور جستجوی بومی افزود: براساس مصوبات شورای راهبری موتور جستجوی بومی، درحال حاضر بیش از170 میلیارد تومان برای حمایت از موتورهای جست‌وجو بودجه پیش‌بینی شده و سازمان نظام صنفی رایانه ای، به عنوان نماینده دائمی بخش خصوصی دراین جلسات، حضور می یابد تا بر حسن تخصیص این بودجه به شرکت های خصوصی فعال پروژه نظارت کند.
 
رئیس سازمان نصر تهران تاکید کرد: خوشبختانه با حمایت مثبت دولت تدبیر و امید از بخش خصوصی و مشارکت مستمر سازمان نصر در این جلسات، تلاش می شود تا بودجه و حمایت های دولت، موجب ایجاد رقابت سالم میان شرکت های خصوصی و در نهایت رشد و توسعه صنعت فناوری اطلاعات در کشور شود.
 
سعادت با ابراز خرسندی از تعامل مستمر دولت با صنف و سازمان نصر ادامه داد:
 
خوشحالیم که حمایت های دولت تدبیر و امید درحد صحبت باقی نمانده و ما در عمل شاهد مشارکت و تعامل دوسویه دولت با بخش خصوصی هستیم.
 
رئیس سازمان نصر تهران با اشاره به ضرورت حمایت از به ثمر رسیدن موتور جستجوی بومی گفت: وقت آن رسیده تا بخش خصوصی به جای کناره گیری، انتقاد و ایراد گرفتن، درکنار دولت و نیات خیر دولت بایستد و با مشارکت در تصمیم سازی و تصمیم گیری های کلان وارد عمل شود؛ چراکه معتقدیم تنها با انتقاد کردن کاری صورت نمی گیرد.
 
سعادت با اشاره به آمادگی سازمان نصر برای حمایت از پروژه های فناوری اطلاعات دولت گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای به واسطه فرصتی که از سوی دولت تدبیر و امید برای مشارکت فراهم شده، از تمام ظرفیت های خود برای حمایت از اشتغال زایی و توسعه کسب و کار و شکوفایی صنعت فناوری اطلاعات استفاده خواهد کرد.
 
او خاطر نشان کرد:امیدواریم این تعامل و همکاری دولت با سازمان به عنوان نماینده قانونی صنف فناوری اطلاعات تداوم یافته و پررنگ تر شود.
 
 
 
 

​​