باندپهن

خراسان رضوي جزء سه استان اول کشور در عرضه خدمات مخابرات

منبع: شرکت مخابرات ایران
مدير عامل شرکت مخابرات خراسان رضوي در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشي از وضعيت مخابرات استان ،از افزايش دکل‌هاي 3G به 250 عدد در آينده نزديک خبر داد و عنوان کرد: خراسان رضوي جزء سه استان اول کشور در ارائه خدمات مخابرات ي است و همواره خدمات مخابراتي خود را با بالاترين استاندارد‌هاي بين‌المللي و تجهيزات اروپايي ارائه مي‌ کند.
 
مهندس ملک جعفريان، گفت: اپراتور‌هاي بخش‌هاي خصوصي رقيبي براي مخابرات نيستند. اين اپراتور‌ها همواره مکمل مخابرات در نظر گرفته‌ مي‌شوند و فعاليت آنان زمينه ارائه خدمات بهتر را فراهم مي کند. بايد با همکاري بخش خصوصي در فضاي رقابتي اما سالم فعاليت کنيم. 
 
وی درخصوص مضرات سايت‌هاي BTS تاکيد کرد: مطالعات صورت گرفته در خصوص تاثير‌گذاري آنها بر انسان نشان مي دهد که اين سايت‌ها ضرري براي بدن انسان ندارد و تمامي خدمات مخابراتي استان با بهترين استاندارد‌هاي موجود ارائه مي‌شود.
 
مدير عامل شرکت مخابرات خراسان رضوي ، در بخش ديگري از سخنانش از تجميع بخش‌هاي 118 خبر داد و گفت: بخش‌هاي 118 پس از اين به صورت متمرکز فعاليت خواهند کرد. مشترکان نيز از امکان انتقال تماس بهره خواهند برد که بر اساس آن اتصال تماس به تلفن مورد نظر مشترک به صورت آنلاين و رايگان توسط بخش 118 انجام مي‌شود.
 
ملک جعفريان همچنين به سرويس‌هاي ارزش افزوده در مخابرات اشاره کرد و افزود: در طي اين دو سال 9 پروژه در زمينه سرويس‌هاي ارزش افزوده درون سازماني مخابرات با هزينه بيش از 9 ميليارد تومان و پنج پروژه در زمينه سرويس‌هاي ارزش افزوده با همکاري بخش خصوصي وبا هزينه‌اي بالغ بر يک ميليارد و 300 ميليون تومان به بهره‌برداري رسيده است.
 
وي با بيان اينکه سرويس‌هاي ارزش افزوده داراي زير‌ساخت‌هاي اصلي ديتا‌سنتر است، تصريح کرد: ما اکنون اطلاعات سازمان‌ها و کشور‌ها را از طريق سرو‌رها با عرض باند بسيار خوب دريافت مي‌کنيم تا از اين طريق کاربران از سرعت بالاي مطلوب بهره‌مند شوند.

​​