فناوری اطلاعات

نصب "موتور جست‌وجو" بر شبکه ملی مدارس

منبع: ایسنا
معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر که شبکه ملی مدارس (رشد) این ظرفیت را دارد که موتور جست و جوی ملی بر روی آن قرار بگیرد گفت:‌ اگر سایر نهادها به کمک آموزش و پرورش بیایند می‌توانیم این کار عظیم را به ثمر برسانیم.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره قرارگرفتن موتورجست وجوی ملی بر روی شبکه ملی رشد گفت: راه‌اندازی موتور جست‌وجوی ایرانی امر بسیار خطیری است و زمینه ساز تحول بزرگی خواهد شد.
 
وی افزود: البته این اقدام نیازمند سرمایه گذاری عظیمی است و اگر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و برخی نهادهای دیگر چون مرکز اسناد انقلاب، کتابخانه ملی، وزارت ارشاد و غیره به کمک بیایند آموزش و پرورش می‌تواند این کار را در پایگاه رشد انجام دهد.
 
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه اکنون دایره المعارف ما روزانه 80 هزار بازدید دارد و عدد بزرگی در پایگاه‌های آموزشی کشور محسوب می‌شود عنوان کرد: تا کنون گام‌های بزرگی برداشته شده است و شبکه رشد این ظرفیت را دارد که به یک بنیاد ملی تبدیل شود. یکی از آرزوهایم این است که در آینده بنیاد ملی رشد را داشته باشیم.
 
محمدیان افزود: عمده فرزندان ایران زمین مخاطب آموزش و پرورش هستند و اگر روزی بنیاد رشد را داشته باشیم بازی‌ها و مسابقات رایانه‌ای و هرآنچه در فضای مجازی برای فرزندان از چهارسال تا دوره دانشگاه لازم و مطرح است را در آنجا جمع می‌کنیم.

​​