رگولاتوری

دیدار وزرای ارتباطات ایران و سومالی

منبع: ایسنا
وزیر پست و ارتباطات سومالی صبح امروز در قالب سفری به ایران با وزیر ارتباطات کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
در دیدار و گفت‌وگوی دوجانبه این دو وزیر موضوعات متعددی در خصوص همکاری‌های دو کشور طرح و بررسی شد.
 
محمود واعظی درباره این نشست اظهار کرد: وزیر پست و ارتباطات سومالی برای شرکت در اجلاس غیرمتعهد‌ها که از سوی وزارت علوم برگزار شده به ایران سفر کرده و در قالب این سفر در خصوص روابط دو جانبه ایران و سومالی بحث و مذاکراتی صورت گرفت.
 
وی همچنین عنوان کرد: با توجه به آنکه دولت سومالی به تازگی آغاز به کار کرده مروری بر روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور صورت گرفت و علاوه بر آن اینگونه عنوان شد که با توجه به تجربیات ایران در حوزه‌های مختلف فضایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات دو کشور می‌توانند در زمینه‌های مختلف همکاری‌هایی داشته باشند.
 
وزیر ارتباطات ادامه داد: برهمین اساس صحبت‌هایی صورت گرفت تا در زمینه‌ی تبادل اطلاعات و تجربیات مختلف ایران به سومالی تصمیم‌گیری شود. همچنین درباره فعالیت بخش خصوصی در زمینه اجرای پروژه‌های فنی و مهندسی و همچنین صادرات نرم‌افزار و سخت‌افزار اعلام آمادگی شده و رایزنی‌هایی در این خصوص صورت گرفت.
 
وزیر پست و ارتباطات سومالی هم در صحبتی کوتاه اظهار کرد: در تلاش است تا با شناسایی نیازهای کشور خود اقدامات لازم جهت تامین زیرساخت‌های مناسب را انجام دهد.
 
وی بهره‌گیری از شبکه‌های مخابراتی برای تامین امنیت سومالی را از دیگر برنامه‌های خود برشمرد و گفت: با توجه به پیشرفت‌های خوبی که ایران در حوزه‌های مختلف داشته امیدواریم بتوانیم ما هم از این تجربیات بهره‌ بگیریم و در خصوص بازارهای مشترک بین دو کشور نیز اقدامات مناسبی صورت بگیرد.

​​