فناوری اطلاعات

حمایت مشروط مرکز رسانه‌های دیجیتال از پاویون ایران در سبیت

منبع: فناوران
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این مرکز همچنان آمادگی حمایت از پاویون ایران را دارد اما برای این موضوع شرط داریم.
 
حسین واعظیان گفت: ما معتقدیم شرکت نکردن در یک رویداد، بهتر از حضور ضعیف است. 
وی افزود: ما به شرطی از پاویون ایران در سبیت حمایت می‌کنیم که ناشران دیجیتال، با محصولاتی که قابلیت صادرات داشته باشد، در این نمایشگاه حضور یابند.
واعظیان گفت: همچنین مجری این پاویون باید برنامه‌ریزی خوبی برای حضور شرکت‌ها داشته باشد، چرا که شرکت کنندگان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در آنجا حضور دارند.
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در مورد روند ثبت‌نام ناشران الکترونیکی در نمایشگاه کتاب گفت: برای نخستین بار ثبت‌نام از ناشران دیجیتال، به نهاد تخصصی یعنی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد واگذار شده است. 
وی افزود: ما ثبت‌نام نمایشگاه را تمام الکترونیکی انجام می‌دهیم و تاکنون 120 ناشر برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد به 150 عدد برسد. واعظیان گفت: البته هنوز متراژی که قرار است به بخش نشر دیجیتال اختصاص یابد مشخص نشده است و در حال رایزنی هستیم تا محلی در شبستان اصلی مصلی به ناشران دیجیتال اختصاص یابد که باید دید محدودیت‌های نمایشگاه اجازه این کار را می‌دهد یا نه. 

​​