فناوری اطلاعات

رونمایی از سامانه آنلاین صدور پروانه مطب پزشکان

منبع: فناوران
وزیر بهداشت دیروز در مراسم رونمایی از سامانه آنلاین صدور پروانه مطب پزشکان که در سازمان نظام پزشکی برگزار شد، گفت: در حوزه خدمات الکترونیکی در سلامت، خیلی کمبود داریم، حتی نسبت به برخی بخش‌های خدماتی هم عقب هستیم و باید هر چه زودتر خود را مجهز کنیم. این موضوع در سازمان‌های مختلف اعم از وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه، نظام پزشکی، گمرک و وزارت صنعت بوده که به سلامت کمک خواهد کرد.
 
حسن هاشمی گفت: الکترونیکی شدن سلامت از ورود افراد، دارو و تجهیزات پزشکی غیرمرتبط و تقلبی پیشگیری خواهد کرد و از طرفی خدمتی به مردم خواهد شد که از نظر صحت و اصالت مدارک و تجهیزات و داروها مطمئن می‌شوند.
هاشمی گفت: بسیاری از کشورهای دنیا سال‌ها این فناوری را در سلامت به کار گرفته و هزینه‌هایشان را کاهش داده‌اند و زحمت مردم را هم کم کرده‌اند، چون برای مردم و مصرف‌کننده اطمینان فراهم کرده‌اند.
وزیر بهداشت افزود: در وزارت بهداشت این کار شروع شده، در گذشته کارهایی شده، اما چون محوریت با پزشکان بوده نه صاحبان فن، قابل بهره‌برداری نبوده است، به همین دلیل کار از ریشه آغاز شده و امیدواریم تا پایان کار دولت، نظام الکترونیکی را مستقر کنیم.
وی افزود: استقرار این نظام کار راحتی نیست و همراهی جامعه پزشکی را می‌طلبد و امروز خوشحالیم که سازمان نظام پزشکی قدم موثری را برای صدور پروانه الکترونیکی برداشته است. این اقدام، پاسخ به کسانی است که به ایجاد ارتباط بین دولت، وزارت بهداشت و نظام پزشکی علاقه‌مند نیستند و تنگ‌نظرانه به برخی موضوعات این حوزه نگاه کرده و می‌کنند.
وی گفت: گاهی تریبون در اختیارشان است و به سلامت نه تنها کمک نمی‌کنند بلکه آسیب‌های جدی هم می‌زنند، بنابراین ما از وگذاری برخی خدمات به نظام پزشکی خوشحالیم و امیدواریم توانمندی آن افزایش یافته و بخشی از باری که بر دوش دولت است را برعهده بگیرد.

​​