فناوری

یک‌سوم خودروهای سال 2020 بدون راننده حرکت می‌کنند

مرکز تحقیقاتیIDC  در آخرین گزارش خود پیش‌بینی کرد که در سال 2020 میلادی دستکم 30 درصد خودروهای ساخته شده در جهان به حالت ویژه برای رانندگی بدون سرنشین مجهز می‌شوند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، عامل اصلی که باعث می‌شود طی 5 سال آینده این تعداد از خودروها در سراسر جهان به راننده هوشمند مجهز شوند این است که شرکت‌های خودروساز جهان نسل جدید محصولات خود را به پلتفورم‌های هوشمند مجهز می‌کنند.

حالت رانندگی خودکار در اتومبیل‌ها بخشی از فرآیندی محسوب می‌شود که «دل پریت» مدیر تحقیقات جهانی IDC از آن با عنوان «فراگیر شدن سیستم‌های روبوتیک» یاد می‌کند. از دیگر عواملی که به این فرآیند سرعت می‌بخشند می‌توان به توسعه رابط‌های طبیعی، چاپگرهای سه‌بعدی، اینترنت اشیا، سیستم‌های شناختی و نسل آتی سیستم‌های امنیتی اشاره کرد.

اینترنت اشیا هم‌اکنون به بخش اصلی دستگاه‌های الکترونیکی تبدیل شده است و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، در سال 2020 میلادی هر فرد در طول روز با 150 حسگر هوشمند سر و کار خواهد داشت.

سیستم‌های شناختی فناوری‌های تحلیلی را ارتقا می‌دهند و مرکز IDC پیش‌بینی کرده است که در سال 2020 بیش از 60 درصد دستگاه‌های عرضه شده در سراسر به فناوری مجهز خواهند بود.


​​