فناوری اطلاعات

گپ مستقیم با صاحبان مشاغل پس از جست‌وجوی اینترنتی

منبع: فارس
گوگل در حال آزمایش خدمات جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد پس از جست‌وجو و یافتن نتایج با صاحبان مشاغل مورد نظر از همان صفحه جست‌وجو به طور مستقیم گفت‌وگو کنند.
 
سرویس یاد شده با افزوده شدن لینک تازه ای به خدمات جستجوی گوگل در دسترس قرار می‌گیرد که نشان خواهد داد آیا مسئول کسب و کار مورد نظر در دسترس است یا خیر. در صورت در دسترس بودن صفحه چت از طریق نسخه همراه یا رومیزی برنامه Google Hangouts در دسترس قرار می گیرد.
این خدمات شباهت فراوانی به پلاتفورم پیام رسانی مستقیم پال تاک برای صاحبان کسب و کارهای محلی دارد، اما دسترسی به افراد مورد نظر  را به سادگی از طریق صفحه نمایش جستجوی گوگل ممکن می کند. در این صفحه اطلاعات دیگری همچون سطح قیمت ها، موقعیت آن کسب و کار بر روی نقشه، شماره تلفن همراه، ساعت کاری، نظرات دیگر کاربران و امتیازاتی که انها داده اند در دسترس خواهد بود.
 
یکی از مسئولان گوگل خود تلاش برای اضافه کردن چنین قابلیتی  به خدمات جستجویش را تایید کرده و می گوید به عنوان مثال می توان از این طریق به سرعت با متصدی یک رستوران تماس گرفت تا مشخص شود آیا در زمانی خاص این رستوران شلوغ است یا خلوت و چه منوهایی در دسترس می باشد. هنوز مشخص نیست این خدمات چه زمانی در دسترس همه علاقمندان قرار می گیرد.

​​