تلفن همراه

وزیر ارتباطات در کنگره جهانی موبایل (GSMA) شرکت می کند

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رأس هیأتی در کنگره جهانی موبایل (GSMA) که از تاریخ 2 لغایت 5 مارس 2015 (برابر با 11 لغایت 14 اسفند 1393) در بارسلون اسپانیا برگزار می شود، شرکت می کند.
دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به دعوت رسمی مدیر کنگره جهانی موبایل (GSMA) در این کنگره شرکت می کند، علاوه بر بازدید از آخرین دستاوردهای فناوری ارتباطات همراه، در حاشیه این رویداد مهم با برخی وزرای ارتباطات کشورهای حاضر در اجلاس دیدار و ملاقاتهای دو جانبه خواهد داشت.
گفتنی است، کنگره جهانی موبایل (GSMA) معتبرترین رویداد سالانه این صنعت است که همه ساله در بارسلون اسپانیا برگزار می شود و بخش اصلی آن، برنامه وزراء نام دارد که طی سه روز و به منظور بحث، مذاکره و تبادل اطلاعات و دانش در خصوص قابلیت ها و توان انقلابی تلفن همراه برگزار می شود.
همچنین با توجه به حضور هزاران مدیر اجرایی بخش ارتباطات از سراسر جهان در آن، شرکت در این کنگره فرصت مغتنمی است جهت بحث و مذاکره با مقامات و شخصیت های دولتی و صنعت جهانی تلفن همراه درخصوص موضوعات ویژه رگولاتوری که توسعه تلفن همراه را در کشور، منطقه و جهان ساماندهی می کند.
این گزارش حاکی است، از جمله موضوعات مهم دستور کار همایش های  (GSMA)، انتخاب برنده جایزه رهبری دولتی تلفن همراه است.
گفتنی است، در نمایشگاه سال گذشته  139GSMA-2014هیأت دولتی، نهاد بین المللی و بیش از یک هزار نماینده دولتی و صنعتی در این رویداد مهم شرکت کردند.
در کنگره سال جاری، در غرفه ایران برخی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه خدمات همراه ارائه خواهد شد.

​​