لبه تکنولوژی

با MWC 2015: فورد دوچرخه الکترونیکی هوشمند عرضه کرد

در کنگره جهانی تلفن همراه که این روزها در بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود، شرکت‌های مختلف آخرین دستاوردهای فناورانه خود را به نمایش گذاشته‌اند و در این میان شرکت خودروسازی فورد نیز از یک دوچرخه الکتریکی هوشمند رونمایی کرده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت آمریکایی دو مدل اولیه از دوچرخه خود را در MWC 2015 به نمایش گذاشت که با نام‌های MoDe:Pro و MoDe:Me شناخته می‌شوند و انواع فناوری‌های هوشمند از جمله سیستم بی‌سیم اتصال به گوشی آیفون 6 برای آنها در نظر گرفته شده است.

به گفته «اریکا کلامف» مدیر مرکز محصولات موبایلی فورد، محصولات جدید بخشی از طرح جامع این شرکت برای ترغیب هرچه بیشتر کارمندان و طراحان به استفاده از دوچرخه‌های الکترونیکی محسوب می‌شوند.

این دو محصول جایزه طراحی بهترین دوچرخه الکترونیکی را به خود اختصاص داده‌اند و «پائول ریث» و «بروس سواتی» از طراحان زبده وظیفه ساخت آنها را برعهده داشته‌اند.

این دو دوچرخه الکترونیکی انواع حسگرهای هوشمند را شامل می‌شوند، برای اشغال فضای کوچکتر تا می‌شوند و هنگامی که یک اتوموبیل با سرعت زیاد به آنها نزدیک شود، به راننده خود هشدار می‌دهند.

این دوچرخه برای هشدار به راننده، بدنه خود را به لرزش درمی‌آورند و برای هشدار به عابران پیاده چراغ‌های خود را روشن می‌کنند.


​​