تلفن همراه

با MWC 2015: نخستین کارت حافظه microSD جهان با ظرفیت 200 گیگابایت

شرکت SanDisk از بزرگترین تولیدکنندگان حافظه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات در جریان برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه(MWC 2015) نخستین کارت حافظه microSD با ظرفیت داخلی 200 گیگابایت را معرفی کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت توضیح داد که محصول جدید کوچک‌ترین، سبک‌ترین و پرظرفیت‌ترین کارت حافظه‌ای محسوب می‌شود که تاکنون در سراسر جهان ساخته شده است.

شرکت سامسونگ با پشتیبانی از این محصول اظهار داشت که مدل Ultra microSDXC UHS-I Premium آن می‌تواند بیش از 20 ساعت تصویر ویدیویی HD را در خود ذخیره کند و سرعت دریافت اطلاعات در آن 90 مگابایت در ثانیه است که به عبارت دیگر می‌توان گفت این کارت حافظه در هر دقیقه بیش از 1200 عکس را جابجا می‌کند.

مدل اولیه این کارت حافظه 400 دلار قیمت گذاری شده است و به گفته شرکت سازنده، از فصل دوم سال جاری میلادی وارد بازار جهانی می‌شود.

«دینِش بهال» مدیر بازاریابی SanDisk در این خصوص گفت: «ما در زمینه تولید فناوری همچنان تلاش می‌کنیم رکورد جهانی را بشکنیم و بتوانیم بیش از آنچه که کاربران برای خود احساس نیاز می‌کنند، محصولات جدید خود را وارد بازار جهانی کنیم».

کارت حافظه Ultra microSDXC UHS-I Premium مدل جدید محصولی است که سال گذشته با ظرفیت داخلی 128 گیگابایت عرضه شد و آن نیز رکورد تازه در جهان محسوب می‌شود.


​​