فناوری اطلاعات

با MWC 2015: اینتل اعضای جدید خانواده اتم را معرفی کرد

منبع: دیجی کالا
پردازنده‌های جدید اتم اینتل قرار است از گوشی‌های ارزان قیمت تا تبلت‌های پیشرفته را تحت پوشش قرار دهد.
 
شرکت اینتل خیلی دیر قدم در دنیای گوشی‌های همراه امروزی گذاشت، اما با آخرین مدل‌های پردازنده‌های خانواده اتم خود، سایه به سایه در حال رقابت با شرکت کوالکام است. این غول سازنده پردازنده‌های مرکزی در کنگره MWC امسال مدل‌های X3، X5 و X7 این خانواده را معرفی کرد و اعلام داشت که این پردازنده‌ها قابل استفاده در تمامی گوشی‌های ارزان قیمت تا رده بالا هستند. 
 
اینتل برای چیپ X3 خود، گوشی‌های کمتر از 75 دلار را هدف قرار داده است و چیپ های X5 و X7 برای گجت های 119 دلاری و گران‌تر ساخته شده‌اند. برای اولین بار، روی چیپست X3 مودم داخلی قرار داده شده است که از شبکه های 3G و 4G LTE پشتیبانی می‌کند. در حالی که اینتل در حال جدال برای بدست آوردن بازار در دستگاه‌های اندرویدی است، این پردازنده‌های جدید برتری‌ای نسبت به پردازنده‌های کوالکام دارند؛ و آن پشتیبانی کامل از سیستم عامل ویندوز است. آن‌ها اینتل را به جایگاهی رسانده‌اند که سازندگان را به ساخت دستگاه‌هایی با سیستم عامل ویندوز ترغیب کند که شامل گوشی‌های همراه تا کامپیوترهای دسکتاپ می‌شود.
 
تمامی پردازنده‌های جدید خانواده اتم با معماری 64 بیت طراحی شده‌اند، اما سری X5 و X7 را می‌توان به عنوان اولین چیپست‌های 14 نانومتری تولید شده توسط اینتل برای گوشی‌های همراه دانست. در واقع این مزیت حاکی از آن است که شما یک پردازنده قدرتمند بسیار کم مصرف خواهید داشت که میزان نگهداری شارژ را افزایش چشمگیری می‌دهد. 

​​