فناوری اطلاعات

ملاقات مدیر عامل گوگل با کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا

منبع: فارس
همزمان با بررسی رفتارهای تجاری انحصارطلبانه گوگل در اروپا، اریک اشمیت مدیر عامل این شرکت در همین مورد نشستی را با مارگارت وستگر کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا برگزار کرد.
 
سخنگوی این کمیسیون برگزاری این نشست در روز گذشته را تایید کرده، اما از افشای مفاد آن خودداری کرده است.
کمیسیون اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا چهار سالی است به علت شکایت شرکت های اروپایی از رفتارهای انحصارطلبانه گوگل در حال تحقیقات در مورد آن است. در ابتدا تلاش می شد تا قراردادی بین دو طرف منعقد شود تا منفعت آنان را تضمین کند، اما ظاهرا این کار تا به حال ممکن نشده و مشخص نیست آیا قرار است مذاکرات دو طرف ادامه پیداکند یا در نهایت کمیسیون اروپایی جریمه ای قابل توجه برای گوگل در نظر می گیرد.
 
گفته می شود گوگل در آخرین پیشنهاد خود از پرداخت 106 میلیون دلار جریمه برای جلب رضایت شاکیانش خبر داده، اما این رقم کمیسیون اروپایی را راضی نکرده است.
 
رقبای اروپایی گوگل می‌گویند این شرکت از جایگاه برتر خود در بازار جستجوی اینترنتی این قاره برای تحمیل قراردادهای محدودکننده به آگهی دهندگان نیز سوءاستفاده و تلاش می‌کند ترافیک وب را به سمت سرویس‌های متنوع وابسته به خود هدایت کند و حتی جلوی نمایش سایت‌های وابسته به شرکت‌های رقیب را در جستجوگر خود در صدر نتایج جستجو می‌گیرد و خدمات خود را با هر کیفیتی برتر از رقبا نشان می‌دهد.

​​