تلفن همراه

گوشی پرخاطره ۱۱۰۰ نوکیا لباس هوشمند می‌پوشد

منبع: تسنیم
نوکیا قرار است با نوسازی ساختار گوشی‌های خود، ورودی با رنگ و لعاب در این عرصه را مجددا تجربه کند.
انفجار یکباره تکنولوژی در جوامع توسعه یافته و در حال توسعه زمینه ای برای رشد چشم‌گیر گوشی‌های هوشمند در ملل مختلف شده و روزانه کاربران بسیاری گوشی‌های قدیمی را ترک کرده و خود را هوشمندی می‌کنند.
اما همین روزها هم کم نیستند افرادی که در کوچه بازار، اماکن عمومی و وسائل حمل و نقل شهری بویی از تکنولوژی نبرده و دوستان آنها با تیکه‌هایی به استقبال‌شان می‌روند؛ اگر کمی دقت کرده باشید اغلب کسانی که می‌خواهند متلک پراکنی کنند خطاب به افراد با گوشی‌های ساده می‌گویند بالاخره این 1100 یا 1110 را که از مدل‌های قدیمی نوکیاست، کی می‌فروشی؟
 
 
این گوشی‌ها که در برابر گوشی‌های هوشمند از آپشن خاصی برخوردار نیستند، روزی آرزوی تمام حداقل ما ایرانی‌ها بود که نمونه‌ای از آن را در جیب داشته باشیم.
اما هنوز هم فرصت برای خاطره بازان مهیاست و نوکیا می‌خواهد 1100 خود را هوشمند کند!
بخش گوشی‌های هوشمند نوکیا بعد از سیر نزولی که داشت در سال 2011 توسط مایکروسافت خریداری شد و علی‌رغم تمامی اعتراضات نسبت به این موضوع، نوکیا در بخش موبایل پذیرفت که تا سال 2016 گوشی هوشمند جدیدی نسازد تا مایکروسافت به شکل انحصاری بر پشت لومیا برای تاخت در بازار رقابت بنشیند.
حال نوکیا عنوان کرده که گوشی قدیمی خود که در سال 2003 رکورد پرفروش‌ترین را به دست آورده قرار است مجهز به سیستم عامل اندروید کند.
این گوشی قرار است با چهار هسته پردازشی به قدرت 1.3 گیگاهرتز و با رزولوشن 720 پیکسل روانه بازار شود.
رم 512 مگابایتی، حافظه 466 مگابایت و اندروید 5.0 از جمله برخی ویژگی‌های این گوشی خواهد بود.
نوکیا ظاهرا تصمیم کندن از مایکروسافت و توسعه پلت‌فرم‌های خود بر پایه اندروید را دارد که اینگونه بر برند شکل گرفته خود در گذشته مانور می‌دهد.

​​