بازار سرمایه

صکوک 450 میلیارد تومانی مخابرات در آستانه انتشار

منبع: ایسنا
مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه گفت: صکوک اجاره ماهان به عنوان نخستین اوراق اجاره بازار سرمایه سررسید شد.
 
سید حسین حسینی با بیان اینکه اوراق اجاره شرکت هواپیمایی ماهان به مبلغ حدود 30 میلیارد تومان اسفندماه سال 1389 با نرخ سود 20 درصد منتشر شد، افزود: سرمایه گذاران اصل و سود این اوراق را در پایان زمان سر رسید دریافت کردند.
 
وی با بیان اینکه تسویه اوراق مرابحه بوتان به مبلغ 30 میلیارد تومان انجام شد، تصریح کرد: مدت انتشار این اوراق دو ساله و پرداخت سود آن هر سه ماه یکبار بود، که این اوراق نیز سر رسید شده است.
 
حسینی با اشاره به اینکه هم اکنون 21 صکوک در بازار سرمایه فعال است، افزود: پذیره نویسی اوراق اجاره 300 میلیارد تومانی رایتل با نرخ سود 22 درصد هفته گذشته انجام شد و تمام این اوراق به فروش رفت.
 
مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی خاطر نشان کرد : مراحل پذیره نویسی اوراق اجاره 450 میلیارد تومانی مخابرات انجام شده است که به احتمال فراوان این اوراق در هفته جاری منتشر خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه مجمع سالیانه شرکت مدیریت دارایی مرکزی هفته گذشته برگزار شد، گفت: در این مجمع، صورت های مالی و گزارش هیات مدیره شرکت به تصویب رسید.
 
بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، حسینی از شناسایی 500 شرکت برتر ایران و رایزنی با 150 شرکت برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه خبر داد و اظهار کرد: شرکت مدیریت دارایی مرکزی با برگزاری دوره های آموزشی، همایش‌ها و سمینارهای تخصصی قصد دارد تا بنگاه‌های بزرگ کشور را با سازو کار تامین مالی از طریق بازار سرمایه بیشتر آشنا کند.
 
مدیرعامل مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه گفت : پیش‌بینی می‌شود در سال 1394 با همکاری شرکت‌های تامین سرمایه بتوان 42 صکوک به مبلغ چهار هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه منتشر کرد.

​​