فناوری اطلاعات

در همایش بین المللی فضای مجازی پاک؛ اعطای لوگوی هوشمند به تمامی وب سایت های ایرانی

منبع: مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال از اعطای لوگوی هوشمند به تمامی وب سایت های ایرانی خبر داد و گفت: لوگوی هوشمند وب سایت ها باعث افزایش اعتماد مردم  به رسانه ها می شود.
 
سید مرتضی موسویان عصر یکشنبه در همایش بین المللی فضای مجازی پاک در سالن وزارت کشور از ثبت لوگو برای تمامی وب سایت های ایرانی خبر داد و گفت: با ارایه چنین نشانی تمامی وب سایت های ایرانی دارای هویت و رده بندی می شود.
 
سید مرتضی موسویان در پاسخ به جایگاه این مرکز در زمینه تولید محتوا و نقش ملی در در همایش بین المللی فضای مجازی پاک (فمپ) افزود: با توجه به مصوبه 1389 هیات وزیران، این مرکز موظف است نسبت به ساماندهی فرهنگی دیجیتال در زمینه نشر دیجیتال, برخط و رسانه های همراه و هوشمند اقدام نماید.
 
 وی همچنین با اشاره به ساماندهی پیامک های انبوه در زمان حاضر گفت: در خصوص این ساماندهی سلسه ای متشکل از دستگاه های مختلف کشوری و هدایت وزارت ارشاد تشکیل شد.
 
وی با اشاره به اینکه اگر کسی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وب سایتی را ثبت کند، خاطر نشان کرد: سایت ها در ابتدا یک لوگوی بی رنگ دریافت می کند که پس از ارجاع به دستگاه ذیربط و دریافت مجوزهای لازم، به او لوگوی رنگی و سیستم رتبه بندی یک تا پنج ستاره اختصاص می یابد تا بتوان فعالان عرصه فضای مجازی را تمییز داد.
 
همچنین وی درباره رنگ های اختصاص یافته به وب سایت های ایرانی گفت: با توجه به نشست مرکز توسعه رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نهادهای مختلف قرار است تا رنگ های مختلف به وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی اختصاص یابد و این نهادها موظف خواهند بود با توجه به نظام تولید محتوا رنگ هایی را به عنوان شناسه معرفی کنند.
 
وی با بیان اینکه مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد آدرس اینترنتی همه سایت های ایرانی را به دادستانی داده ، گفت: در صورت عدم ثبت آدرس یک وب سایت در این دامنه دادستانی حق فیلتر کردن آن وب سایت را خواهد داشت.
 
همچنین در ادامه رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: درپی نشستی با فعالان حوزه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال قرار شد تا با ارایه آموزش های لازم به نمایندگان تولیدکنندگان برنامه های کاربردی، نظارت بر فعالیت این فعالان را به عهده خودشان واگذار کنیم .
 
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی فضای مجازی مبنی بر حمایت از صادرات نرم افزار، این امر در اولویت فعالیت های این مرکز قرارخواهد گرفت.

​​