فناوری اطلاعات

کلمات عبور را در یاهو دیگر فراموش نمی‌کنید

منبع: فارس
شرکت یاهو به دنبال ارائه خدمات جدیدی است که کلمات عبور را به گوشی کاربران می‌فرستد و نیاز به حفظ کردن این کلمات را برطرف می‌سازد.
 
با این حساب کاربران خدمات مختلف یاهو و به خصوص سرویس ایمیل دیگر نیازی به حفظ کردن کلمات عبور ندارند. خدمات مذکور که کلمات عبور درخواستی یا on-demand passwords نام گرفته به افراد امکان می دهد کلمات عبور خود را از طریق سرویس پیامک گوشی دریافت کنند.
برای راه اندازی این خدمات ابتدا باید با استفاده از کلمات عبور عادی وارد حساب کاربری خود در یاهو شوید. سپس در بخش تنظیمات امنیتی سرویس مذکور را فعال کنید و شماره گوشی خود را نیز ثبت کنید. با این کار وقتی دوباره برای لاگین اقدام کنید به جای کلمه عبور دکمه ای را مشاهده می کنید که بر روی آن عبارت کلمه عبور را برای من بفرست درج شده است. با فشردن آن یک کلمه عبور چهار رقمی برای گوشی پیامک می شود.
 
دیلان کیسی معاون مدیریت محصولات مصرف کنندگان در شرکت یاهو این اقدام را گام اول برای حفظ کلمات عبور دانسته و اظهار امیدواری کرده که با چنین کاری امنیت سایبری در دنیا تقویت شود. روش مذکور سواستفاده امنیتی از ضعف ها و آسیب پذیری های خدمات تحت وب را نیز دشوار می سازد.

​​