امینت

تعطیلی بخشی از شبکه داخلی وزارت امور خارجه آمریکا به دلیل نگرانی‌های سایبری

وزارت امور خارجه آمریکا بخشی از شبکه رایانه‌ای خود را در پایان هفته گذشته تعطیل کرد تا از این طریق بتواند امنیت مورد نیاز را افزایش دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اقدام بخشی از تلاش دولت آمریکا برای پاک کرد کدهای مخربی محسوب می‌شود که پاییز گذشته از طریق ایمیل‌های طبقه‌بندی نشده توسط هکرهای روسی وارد این شبکه شدند.

وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که پایان هفته بخشی از شبکه داخلی این سازمان تعطیل می‌شود که البته در این بیانیه به ایمیل‌های مخرب و هکرها اشاره‌ای نشد.

دولت آمریکا در بیانیه خود گفت: «وزارت امور خارجه به عنوان بخشی از فعالیت خود برای حصول اطمینان از تمامیت شبکه طبقه‌بندی نشده در مقابل حملات سایبری، و به منظور ارتقا امنیت در شبکه اصلی طبقه‌بندی نشده خود، در نظر دارد برخی از سیستم‌های خود را از شبکه خارج کند و دسترسی آنها را به اینترنت مسدود کند».

در ادامه این بیانیه گفته شد: «این اتفاق هیچ یک از سیستم‌های طبقه‌بندی شده وزارت امور خارجه را شامل نی‌شود و همچنین کدهای مالی، سیستم‌های کنسولی و سیستم‌های منابع انسانی شامل این اتفاق نمی‌شوند».

لازم به ذکر است تهدید هکرها برای ورود به سیستم‌های دولتی آمریکا و سرقت اطلاعات مختلف از داده‌های بهداشتی تا بانکی به وسیله پست‌های الکترونیکی مخرب بسیار افزایش یافته است.


​​