امینت

بلک‌بری تبلت فوق امنیتی عرضه کرد

شرکت بلک‌بری روز گذشته تبلت جدید فوق امنیتی خود را به عنوان بخشی از پروژه گسترده خود برای همکاری نزدیک‌تر با سازمان‌ها و مراکز دولتی معرفی کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این دستگاه جدید که با همکاری سامسونگ و IBM ساخته شده است، دومین تلاش بلک‌بری برای ساخت تبلت محسوب می‌شود. این شرکت کانادایی اعلام کرد تبلت امنیتی جدید خود را از ابتدای تابستان وارد بازار جهانی می‌کند.

شرکت بلک‌بری در سال 2011 میلادی نیز تبلت PlayBook را روانه بازار کرد تا ز این طریق بتواند با iPad اپل و دیگر رایانه‌های لوحی موجود در بازار جهانی رقابت بیشتری انجام دهد.

اما PlayBook از همان ابتدا مورد انتقادات فراوان قرار گرفت و گفته شد که این محصول قابلیت‌های اصلی مورد نیاز کاربران را ندارد و با این اتفاقات، شرکت بلک‌بری در جریان ساخت نخستین رایانه لوحی خود صدها میلیون دلار ضرر کرد.

حضور شرکت بلک‌بری در بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی کمرنگ شده است. اما سازمان‌ها و مراکز دولتی همچنان محصولات این شرکت را یکی از بهترین گزینه‌ها برای خود می‌دانند و به واسطه قابلیت‌های امنیتی موجود در آن، گوشی‌های این شرکت را برای خود ترجیح می‌دهند.


​​