فناوری اطلاعات

کروم پیکسل گوگل رونمایی شد

منبع: دنیای اقتصاد

chorme pixel.jpg

لپ‌تاپ جدید گوگل نه تنها نسبت به محصول قبلی این کمپانی قدرتمندتر بوده بلکه ارزانتر نیز خواهد بود تا بتواند کاربران بیشتری را به خود جلب کند.
 
کروم بوک پیکسل جدید گوگل از نظر ظاهری و طراحی شبیه به محصول پیشین است اما از نظر سخت‌افزاری ارتقا پیدا کرده تا بتواند معایب یا نقص‌های محصول پیشین را جبران کند.
 
از ویژگی‌های این محصول می‌توان به مواردی مانند Intel Core i5 و ۸ گیگابایت حافظه رم و ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی، رزولوشن ۲۵۶۰×۱۷۰۰ پیکسل، نمایشگر لمسی با نسبت تصویر ۳:۲ را نام برد. گوگل محصول دیگری با نام LS را نیز معرفی کرده که از قابلیت‌های آن می‌توان پردازنده Core i7، حافظه ۱۶ گیگابایتی و ۶۴ گیگابایتی حافظه SSD را برشمرد.
 
از این مدل به عنوان سریع‌ترین کروم بوکی یاد می‌شود که تاکنون به بازار فناوری عرضه شده است. از دیگر ویژگی‌های کروم بوک پیکسل گوگل می‌توان عمر باتری ۱۲ساعته را برشمرد و با شارژ ۱۵ دقیقه‌ای در حدود ۲ ساعت می‌توان از کروم بوک استفاده کرد. از دیگر ویژگی‌های متفاوتی که به این محصول اضافه شده می‌توان به استفاده از دو پورت USB-C در لپ‌تاپ اشاره کرد که مزایای متفاوتی مانند شارژ باتری، انتقال اطلاعات و داده‌ها با تلویزیون و... را فراهم می‌کند. 

​​