فناوری اطلاعات

ارسال الکترونیکی پرونده‌ها از دادسرا به کلانتری

منبع: دنیای اقتصاد
معاون قوه قضائیه از اجرای طرح ارسال الکترونیکی پرونده‌ها از دادسرا به کلانتری خبر داد و گفت: این اقدام موجب راحتی شهروندان و کاهش زمان دادرسی خواهد شد. 
حمید شهریاری  با بیان اینکه در حال حاضر با تمامی نهادهای زیر مجموعه قوه قضائیه و ثبت احوال شبکه اطلاعاتی داریم، گفت: علاوه بر این با شبکه همراه اول هم فعالیت‌هایی را آغاز کرده‌ایم و به دنبال تحقق این هدف هستیم که علاوه بر ثبت اطلاعات، از طریق شماره همراه، ابلاغ قضایی افراد به آنها ارسال شود. 
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با بیان اینکه افراد حقیقی و حقوقی (شرکت‌ها، وکلا و کارشناسان) و گروه ضابطان، سه گروهی هستند که گیرنده خدمات الکترونیکی قوه قضائیه خواهند بود، افزود: بخشی از کار محقق شده و شهروندان می‌توانند صدها خدمت قضایی را از دفاتر پیشخوان قضایی مطالبه کنند و تا پایان سال یا اواخر اردیبهشت هم سیستم جدیدی راه‌اندازی خواهد شد تا ضابطان قضایی (نیروی انتظامی) هم از خدمات الکترونیک قضایی بهره برده و وارد شبکه شوند.
معاون قوه قضائیه مکانیزه شدن ارتباط بین دادسرا و کلانتری را از دیگر خدمات الکترونیکی قضایی عنوان کرد و افزود: در این پروژه به جای ارسال پرونده از دادسرا به کلانتری، پرونده الکترونیکی به کلانتری ارسال شده و پاسخ پرونده هم به طور مکانیزه به کلانتری ارجاع می‌شود. البته پایلوت این طرح در شعبه خارک انجام شده و این پروژه به نام عناوین اتهامی به زودی رونمایی می‌شود.

​​