اینترنت و شبکه

هکرهایی که به آمریکا حمله کنند تحریم می‌شوند

ماه‌ها پس از آنکه کاخ سفید کره شمالی را به واسطه حملات هکری گسترده به شرکت Sony Pictures تحریم کرد، هم‌اکنون از طرف دفتر مرکزی اوباما گفته شده است که از این پس هر کس عملیات هکری با هدف حمله به آمریکایی‌ها را انجام دهد تحریم خواهد شد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا فرمان اجرایی را به امضا رسانده‌ است که به وزیر خزانه‌داری این کشور امکان می‌دهد ضمن مشورت با دادستان کل و وزیر امور خارجه، برای هر شخص یا اشخاصی که در عملیات‌های سایبری مخرب حضور داشته‌اند و تهدیدهایی را بر امنیتی ملی، سیاست خارجی، سلامت اقتصاد یا ثبات مالی ایالت متحده وارد کردند، تحریم‌ها را به اجرا برسانند.

اوبا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما از امروز بر هر کسی که بخواهد با آسیب رساندن به زیرساخت‌ها، اختلال یا سرقت در شبکه‌های رایانه‌ای یا سوءاستفاده از اسناد محرمانه تجاری مربوط به شرکت‌های آمریکایی تهدیدهای جدی بر امنیت یا اقتصاد ما وارد کند یا بخواهد با دسترسی به اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی به منافع خاصی برسد، تمرکز شدید خواهیم داشت».

به گفته «مایکل دنیِل» از مسؤولان ارشد امنیت سایبری آمریکا و مشاور مستقیم رئیس جمهور، یکی از بزرگترین مشکلات این کشور تولید ابزارهای مناسب برای مقابله با حملات مخرب است.

اوباما در توضیحات خود گفت: «در بسیاری از موارد، ابزارهای دیپلماتیک و ابزارهای مربوط به اجرای قانون بیشترین اثرگذاری‌ها را دارند. اما تحریم‌های هدفمند که بر اساس حکم قضایی اعمال می‌شود، راه جدید و توانمندی را در اختیار ما می‌گذارد تا بتوانیم جلوی مشکلات بیشتر در این زمینه را بگیریم».


​​