بازار سرمایه

IBM با همکاری China Telecom وارد بازار چین شد

شرکت IBM از انعقاد قراردادی با شرکت مخابراتی China Telecom خبر داد تا نسل جدید ابزارهای موبایلی مدیریتی و سازمانی خود را برای شرکت‌های چینی ارایه دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس این قرارداد شرکت China Telecom از سرویس MobileFirst شرکت IBM روی سرورهای خود میزبانی می‌کند تا مدیریت بیشتری برای دستگاه‌های آیفون و iPad اپل ارایه شود.

دو شرکت مذکور هنوز مشتری را تحت پوشش قرار نداده‌اند، اما به دنبال سازمان‌های بزرگ از جمله بانک‌ها و مراکز بیمه می‌گردند تا از این طریق بتوانند فعالیت‌های خود را گسترش دهند.

استراتژی اصلی IBM برای اقدام مذکور حضور پررنگ‌تر در بازار چین اعلام شده است و بر خلاف مشکلات سیاسی گسترده، قرار است فرآیند با همکاری شرکای چینی به انجام برسد.

«ویرجینیا رامتی» مدیرعامل IBM هفته گذشته طی کنفرانسی که در پکن برگزار شده بود اعلام کرد فناوری‌ها و خدمات خود را با شرکت‌های چینی به اشتراک می‌گذارد تا بتواند فعالیت‌های خود را در این کشور گسترده‌تر کند.

دولت چین با اشاره به نگرانی‌های سایبری چندی پیش از قانون جدیدی رونمایی کرد که به موجب آن حضور شرکت‌های خارجی کمرنگ‌تر می‌شود تا مراکز داخلی چین فعال در حوزه فناوری عرصه گسترده‌تری را پیش‌روی خود ببینند.

شرکت China Telecom بزرگترین مرکز ارایه خدمات پردازش ابری و بزرگترین مرکز خدمات تلفن ثابت در کشور چین محسوب می‌شود و همکاری‌های جدید آن می‌تواند مزایای فراوانی را برای IBM به همراه بیاورد.


​​