فناوری اطلاعات

دوربین‌های پرستار نوزاد هم جاسوس سایبری شدند

منبع: فارس
در حالی که بسیاری از والدین از دوربین‌های پرستار بچه برای مشاهده وضعیت نوزادشان از راه دور استفاده می‌کنند، ابزار مذکور هم به روشی برای جاسوسی سایبری مبدل شده است.
امروزه این دوربین‌ها توسط والدین در اتاق‌های نوزادان نصب می شوند تا آنها لحظه به لحظه از وضعیت نوزاد خود مطلع شوند و آنها بتوانند به کارهای روزانه شان برسند. اما یک آمریکایی ساکن در مینه سوتا به تازگی کشف کرده که این دوربین‌ها از زندگی شخصی خودشان هم جاسوسی می کنند.
دوربین‌های مذکور که nanny cam  نام دارند، از طریق اینترنت فعال می شوند و هکری در آمستردام هلند توانسته با هک کردن دوربین پرستار بچه این خانواده از زندگی آنها جاسوسی کند. هکر یاد شده هزاران تصویر رااز داخل خانه این زوج آمریکایی تهیه و بر روی اینترنت ارسال کرده است.
 
زوج مذکور که بعد از مدتی متوجه این رویداد شدند تنها قربانیان این نوع حملات هکری نیستند. پیش از این دو زوج آمریکایی دیگر هم از هک شدن دوربین های پرستار بچه خود خبر داده بودند. در سال 2013 هکر یکی از این دوربین ها از بلندگوی دوربین برای صحبت کردن با بچه ای در بوستون و دشنام دادن نیز استفاده کرده بود. در مورد اخیر هکر پس از هک کردن دوربین تنها موسیقی پخش کرده بود و البته بعد از ورود والدین به اتاق بچه صدای موسیقی را قطع می کرد.
 
شرکت سازنده این دوربین، Foscam می گوید وب سایتی که در آن عکس های داخل منازل بسیاری از کاربران دوربین مذکور وجود داشته را شناسایی کرده است. این مشکل در 15 کشور جهان شناسایی شده و راه حل آن تغییر مکرر کلمه رمز اتصال دوربین به اینترنت است.

​​