بازار سرمایه

تولید سالانه یک میلیون برج مخابراتی در شرکت تازه‌تاسیس چینی

دولت چین در حال راه‌اندازی شرکت جدیدی برای تولید برج‌های مخابراتی است که به کمک آن می‌تواند در آغاز فعالیت خود یک میلیون برج مخابراتی روانه بازار کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت جدید با سرمایه‌ای راه‌اندازی می‌شود که هم‌اکنون در اختیار سه شبکه موبایلی تحت کنترل دولت چین است و سرمایه‌ای بالغ بر 24 میلیارد دلار برای آن در نظر گرفته شده است.

سه اوپراتور موبایلی مذکور با نام‌های China Mobile، China Telecom و China Unicom شناخته می‌شوند به تازگی با همکاری یکدیگر شرکت مدیریت برج‌های مخابراتی تاسیس کرده‌اند تا از این طریق بتوانند تولید زیرساخت‌های مخابراتی را گسترش دهند.

«آناند راماچاندران» یکی از تحلیلگران مرکز مالی Barclays در این خصوص به رسانه‌های چینی توضیح داد: «ما بر این باور هستیم که برج‌های ساخته شده در شرکت جدید به زودی در شبکه سه اوپراتور موبایلی یاد شده مورد استفاده قرار خواهند گرفت».

او در ادامه گفت: «ما پیش‌بینی می‌کنیم سه شرکت مخابراتی یاد شده پایان سال جاری میلادی بیش از 999 هزار برج مخابراتی ساخته شده در این مرکز را مورد استفاده قرار دهند».

این سه اوپراتور موبایلی در مجموع حدود 3.5 میلیون برج مخابراتی در اختیار دارند که روی زمین یا پشت‌بام‌ها نصب شده‌اند.


​​