فناوری اطلاعات

دوربین 2500 دلاری کانون برای فیلم برداری فوق دقیق

منبع: فارس
شرکت کانون دوربین دیجیتال فیلم‌برداری تازه‌ای به نام XC10 را عرضه کرده که می‌تواند با دقت 1080p full HD تصویربرداری کند.
ابعاد این دوربین کوچک 12.4 در 10.5 در 12.2 سانتیمتر بوده و وزن آن هم اندکی بیش از یک کیلوگرم است.
در این دوربین از حسگرهای یک اینچی استفاده شده که می‌توانند تصاویر 4K را با دقت 3840 در 2160 پیسکل ضبط کنند. همچنین فیلم برداری با دقت 1920 در 1080 هم با استفاده از دوربین یاد شده ممکن است.
 
در این دوربین از باند دوگانه 2.4 و 5 گیگاهرتزی وای – فای هم برای کنترل شاتر از راه دور با استفاده از گوشی هوشمند و تبلت برخوردار است. با استفاده از دوربین های XC10 می توان عکس برداری نیز کرد. این عکس ها از دقت 12 مگاپیکسل برخوردار بوده و همچنین می توان از فیلم های 4K تهیه شده هم تصاویری با دقت 8 مگاپیکسل بیرون کشید.
 
                                  
در پشت این دوربین یک نمایشگر لمسی 3 اینچی قرار دارد و همچنین می توان بر روی آن دو کارت حافظه SDXC و CompactFlash نصب کرد.
 
در این میان سوالی که برای برخی کاربران مطرح شده این است که وقتی می توان با گوشی های چندصد دلاری ویدیوهای 4k تهیه کرد، خرید دوربین 2500 دلاری به این منظور چه ضرورتی دارد. پاسخ به این سوال در امکانات حرفه ای این دوربین برای زوم سریع بدون از دست دادن توان فوکوس و دیگر قابلیت های خاص آن برای فیلم برداری تخصی نهفته است.

​​