فناوری اطلاعات

رییس سازمان فناوری اطلاعات: درباره وضعیت شبکه ملی اطلاعات گزارش‌های متعددی ذکر شده است

منبع: ایسنا
معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فن‌آوری اطلاعات با تاکید بر این‌که شبکه ملی اطلاعات از مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و به نوعی مهم ترین برنامه به شمار می‌رفته و در آن ارتقاء صورت گرفته است، اظهار کرد: درباره ارتقای کیفی و کمی این شبکه پیش از این گزارش‌های متعددی ذکر شده است.
 
همایش یک روزه «سیاست‌ها، برنامه‌ها و انتظارات از بخش فاوا» روز گذشته دروزارت ارتباطات برگزار شد و در قالب آن معاونان مختلف وزیر ارتباطات به ارائه توضیحاتی درباره برنامه‌ شرکت‌های خود برای سال جاری و ارائه گزارش و عملکردی از سال قبل پرداختند.
 
نصرالله جهانگرد در این همایش اظهار کرد: توسعه خدمات مشترک فن‌آوری اطلاعات بین مردم، پنجره واحد خدمات کشوری، ساماندهی مراکز داده دولتی و حمایت از مراکز داده خصوصی ، پایش پروژه‌های کلیدی کشور و همکاری برای توسعه خدمات دستگاهی از جمله اهداف سازمان فن‌آوری اطلاعات در سال 1394 به شمار می رود.
 
وی در ادامه متذکر شد: در حوزه خلاقیت ها نیز مواردی مانند تولید محتوا، خدمات ابری، دولت همراه، دسترسی آزاد به اطلاعات، مهاجرت به IPV6 و همچنین اینترنت اشیا از مواردی است که مورد توجه ما قرار دارد.
 
به گفته رییس سازمان فن‌آوری اطلاعات در حوزه امنیت نیز در سال جاری موارد متعددی مورد توجه قرار خواهد گرفت که از جمله آن‌ها می توان به تدوین استانداردهای امنیت تبادل اطلاعات و مدیریت هویت اطلاعات اشاره کرد.
 
جهانگرد متذکر شد: سازمان فن‌آوری اطلاعات برنامه هایی نیز در توسعه حوزه بازار و کسب و کار طراحی کرده که از جمله آن ها می توان به تسهیل ورود و خروج شرکت‌های نوآور در بازار و همچنین تسهیل عرضه خدمات پایه نرم افزارهای ابری برای شرکت های نوپا اشاره کرد.
 
محمد خوانساری، رییس مرکز پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز در این مراسم به فراز و نشیب‌های چند وقت گذشته این مرکز اشاره کرد و با اظهار خوشحالی از احیای مجدد این مرکز یادآور شد: در سیاست‌های این مرکز در دوره جدید این گونه دیده شده که پروژه های خرد دنبال نشده و تنها طرح های کلان مورد بررسی قرار گیرد.

​​