تلفن همراه

قفل هوشمند صدای مطمئن به برخی گوشی‌های اندرویدی می‌آید

منبع: دنیای اقتصاد
شرکت گوگل هفته گذشته بالاخره جدیدترین نسخه سیستم‌عامل محبوب اندروید را منتشر کرد و در آن زمان گفته شد که یک روش جدید برای باز کردن قفل گوشی ارائه خواهد شد.
خب به‌نظر می‌رسد حداقل برای برخی از افراد انتظار به پایان رسیده باشد. وب‌سایت معتبر اندرویدپلیس در گزارشی آورده است که برخی از افراد پس از آپدیت به این نسخه از اندروید، یک ویژگی جدید تحت عنوانTrusted Voice را در منوی تنظیمات بخش Smart Lock مشاهده کرده‌اند. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا با گفتن عبارت «OK Google» قفل گوشی خود را باز و به آن دسترسی پیدا کنید. بنابراین می‌توان این روش را نیز در کنار روش‌های نسبتا قدیمی Trusted Face، pattern و PIN قرار داد تا گزینه‌های امنیتی بیشتری را در گوشی‌های هوشمند خود دراختیار داشته باشیم. البته وقتی از روش کلامی استفاده می‌کنید، باید این مطلب را بدانید که همانند ویژگی تشخیص چهره، Trusted Voice نیز از امنیت پایین‌تری نسبت به روش‌های سنتی الگوی نقطه‌ای یا پین‌کد برخوردار است.
اگر هنوز این ویژگی جدید را در گوشی خود مشاهده نمی‌کنید، باید کمی صبر کنید، چراکه این به‌روزرسانی به آهستگی در حال انجام است و اگر خوش‌شانس باشید احتمالا به‌زودی در گوشی شما نیز ارائه خواهد شد.

​​