باندپهن

مدیرعامل مخابرات اعلام کرد: سرمایه گذاری ۲هزار میلیاردی برای تلفن ثابت/ توسعه نسل پنجم موبایل

منبع: مهر
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از افزایش پهنای باند و توسعه تکنولوژی ارتباطات نسل پنجم به عنوان برنامه‌های شرکت مخابرات ایران برای سال ۹۴ خبر داد.
همزمان با سفر هیات دولت به استان گیلان، ۸۶ پروژه مخابراتی و چندین پروژه ارتباطی با سرمایه‌گذاری ۲۹۱ میلیارد ریال، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و کاظم ابراهیمی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به بهره برداری رسید.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مراسم افتتاح این پروژه ها ، با اشاره به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور اظهار داشت: امسال رشد پهنای باند، سرویس‌های ارزش افزوده و توسعه و تجهیز وسایل موردنیاز مخابراتی برای شهرهای بزرگ، کوچک، متوسط و روستاها از برنامه‌های شرکت مخابرات ایران است.
 
ابراهیمی بر افزایش امکانات مخابراتی در روستاها تاکید کرد و افزود: امسال توسعه استفاده از خدمات مختلف مخابراتی از اولویت‌های شرکت مخابرات ایران است.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی در بخش تلفن ثابت در کشور در سال ۹۴ خبر داد و بیان کرد: خدمات الکترونیکی با توجه به گستردگی در بخش‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های کلان توسعه‌ای پیدا کرده است.
 
وی افزایش پهنای باند و توسعه تکنولوژی ارتباطات نسل پنجم - ۵G - را از برنامه‌های شرکت مخابرات ایران دانست و خاطرنشان کرد: توسعه شبکه دیتا از دیگر اولویت‌های شرکت مخابرات ایران است؛ در همین حال تامین تجهیزات شرکت مخابرات ایران از منابع داخلی در دستور کار قرار دارد.

​​