فناوری اطلاعات

ایمیل، عنوان درسی شد

منبع: فناوران
رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: ایمیل دانش‌آموزی سال قبل در پایه هفتم و هشتم متوسطه شروع شد و فکر می‌کنم تا سقف تعداد یک میلیون ایمیل دانش‌آموزی در سال‌های آینده قابل توسعه باشد.
 
محی‌الدین بهرام محمدیان رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: ایمیل دانش‌آموزی سال قبل، در پایه هفتم و هشتم متوسطه شروع شد. در آن پایه در درس کار و فناوری درسی تحت عنوان آموزش ایمیل داریم و برای اینکه دانش‌آموزان در یک محیط امن با ایجاد ارتباط آشنا شوند ایمیل دانش‌آموزی اختصاص داریم.
بهرام محمدیان یادآور شد: تجربه نشان می‌دهد که وقتی دانش‌آموزان ایمیلی را درست کردند با همین ایمیل ادامه می‌دهند و فکر می‌کنم تا سقف یک میلیون ایمیل دانش‌آموزی در سال‌های آینده قابل توسعه باشد.
خبر دیگر از آموزش و پرورش این که سرپرست اداره کل نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش جزییات عرضه کتب پیش دانشگاهی به صورت اینترنتی را اعلام کرد و گفت: امکان ثبت سفارش و پرداخت آنلاین توسط دانش‌آموز، مدرسه،‌ منطقه و اداره آموزش‌وپرورش فراهم است.
لیلا نیک روش افزود:‌ علت اینکه کتب درسی دوره پیش دانشگاهی را برای فروش اینترنتی انتخاب کردیم به این دلیل بود که آموزش‌وپرورش در سال‌‌های گذشته اقدام به توزیع کتب درسی این مقطع می‌کرد همچنین تغییراتی در کتب درسی این مقطع نداریم.
سرپرست اداره کل نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد:‌ تسهیل و تسریع دسترسی دانش‌آموزان به مواد آموزشی اصلی ترین هدف فروش اینترنتی کتب درسی است. همچنین با این اقدام، نظارت‌ها بر توزیع و فروش کتب درسی افزایش می‌یابد.
نیک روش گفت:‌ آدرس وبگاه فروش اینترنتی کتب درسی تا هفته نخست اردیبهشت اعلام خواهد شد و دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به این وبگاه درخواست خود را اعلام و کتب درسی را دریافت کنند. اگر دانش‌آموز امکان خرید اینترنتی را نداشته باشد، مدیر مدرسه می‌تواند هنگام ثبت‌نام دانش‌آموز در سیستم سناد (سیستم ثبت اطلاعات دانش‌آموزان)، درخواست خرید اینترنتی کتاب را برای دانش‌آموز ثبت کند.
وی با بیان اینکه فروش اینترنتی کتب درسی در راستای توسعه دولت الکترونیکی است، بیان کرد: در بند 6 سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش نیز ذکر شده است به منظور اصلاح فرآیند فروش و توزیع کتب درسی باید بسترهای مورد نیاز فراهم شود. همچنین معلمان نیز می‌توانند با مراجعه به این وبگاه اقدام به خرید بسته‌های آموزشی و کتب مورد نیاز خود کنند. 

​​