باندپهن

زیرساخت: در سال 94 همه درخواست ها را با سرعت وکیفیت مناسب پاسخگو خواهیم بود

معاون طرح و توسعه فناوری های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت عملکرد سال 93 شرکت را موفق ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته مطابق اهداف عمل کردیم و در بعضی جاها جلوتر از اهداف تعیین شده بودیم و در سال 94 هم تلاش می کنیم همه درخواست ها را با سرعت و کیفیت مناسب پاسخگو باشیم.
مهندس کریمی  نیسیانی  در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات افزود: در سال 93 توسعه بسیار خوبی در بخش سرویسهای شبکه زیر ساخت داشتیم. به طوری که با اجرای موفق پروژه اضطرار و ارتقای پهنای باند توانستیم کل ظرفیت پهنای باند کشور را در لایه زیرساخت 6/2 برابر افزایش دهیم.
 
وی با بیان پروژه هایی که در حوزه شبکه دیتا انجام شده، افزود: برای سال جاری هم در زمینه شبکه فیبرنوری و هم توسعه شبکه دیتای کشور اعم از پهنای باند IP داخل و بین الملل برنامه های توسعه ای بسیار خوبی خواهیم داشت.
 
وی با ابراز امیدواری نسبت به نتیجه رسیدن چندین پروژه بزرگ در شرکت ظرف ماه های آینده اظهار داشت: امیدواریم پروژه تدبیر به عنوان بزرگ ترین پروژه تاریخ مخابرات کشور برای ایجاد شبکه انتقال نوری پیشرفته ظرف یکی دو ماه آینده به نتیجه برسد.
 
مهندس کریمی ادامه داد: بر روی پروژه تدبیر، پروژه امید با قابلیت ارایه سرویس های متنوع به عنوان شبکه ای که بتواند نقاط حضور شرکت و نقاطی که شبکه زیرساخت بدون واسطه به مشتری سرویس بدهد را تا 170 نقطه افزایش دهد را بعد از پروژه نور خواهیم داشت.
 
وی در مورد پروژه نور2 افزود: در نظر داریم در یک بازه زمانی 30 ماهه، حدود 12 هزار کیلومتر فیبرنوری جدید اجرا کنیم که در حال حاضر فراخوان آن اعلام و مناقصه در حال برگزاری است.
 
معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان توانمندی شرکت زیرساخت در رفع نیاز اپراتورها نیز گفت: سال گذشته توانستیم بعد از صدور پروانه 3G نیازمندی اپراتورها را بطور کامل برآورده کنیم و در سال 94 هم تلاش می کنیم همه درخواست ها را با سرعت وکیفیت مناسب پاسخگو باشیم.
 
وی رمز موفقیت شرکت را در یکسال گذشته توجه به تفاهم مکانیزاسیون و کنترل پروژه برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال با اقدامات اجرایی در دست انجام، بتوان نیاز اپراتورها برای دادن سرویس های مختلف به مردم را به خوبی رفع کرد.

​​