فناوری اطلاعات

سامسونگ بزرگترین فروشنده صفحه‌نمایش‌های UHD در سه‌ماهه نخست سال

منبع: دیجی کالا
شرکت کره ای سامسونگ توانسته در سه‌ماهه نخست سال رکورد جدیدی را به ثبت برساند و رتبه نخست فروش صفحه‌نمایش‌های UHD بازار را از آن خود کند.
 
شرکت کره ای سامسونگ توانسته در سه‌ماهه نخست سال رکورد جدیدی را به ثبت برساند و رتبه نخست فروش صفحه‌نمایش‌های UHD بازار را از آن خود کند.
 
موسسه تحقیقاتی «دیسپلی سرچ» (Display Search) گزارش داده که در سه ماه اول سال 2015 سامسونگ 28.8 درصد از بازار صفحه‌نمایش‌های UHD را از آن خود کرده که 8.9 درصد بیش از سهم این شرکت در سه‌ماهه پایانی سال 2014 است. 
 
رقیب همیشگی سامسونگ یعنی ال‌جی نیز پا به پای سامسونگ پیش می‌رود؛ هر چند سهم این شرکت کاهشی 2.2 درصدی را نسبت به سه‌ماهه پایانی 2014 تجربه کرده و در مجموع 25.7 درصد بازار را در اختیار دارد. 
 
شرکت Innolux تایوان هم که زمانی بزرگ‌ترین تامین کننده صفحه‌نمایش‌های UHD بود و در سه‌ماهه نخست سال 2014 تا 50 درصد آنها را تامین می‌کرد، حالا به 23.5 درصد کاهش یافته است.
 
پیشرفت سامسونگ در بازار بیش از همه به واسطه صفحه‌نمایش‌های بزرگ و انحنادار آن بوده است. سامسونگ هم اکنون 38.7 درصد از صفحه‌نمایش‌های 55.5 اینچی UHD بازار را تامین می‌کند. در مجموع این غول کره ای طی سه‌ماهه ابتدای سال 1.66 میلیون صفحه‌نمایش‌ UHD تولید کرده که سایزی بین 40 تا 85 اینچ داشته‌اند. این تولید 24.7 درصد بیش از میزان تولید این شرکت در سه‌ماهه پایانی سال 2014 بوده است.
 
همچنین تحقیقات دیسپلی سرچ نشان می‌دهد که میزان تولید کلی صفحه‌نمایش‌های UHD در بازه زمانی ژانویه تا مارس 5.75 میلیون بوده که 14 درصد کمتر از سه‌ماهه پیش از آن است.

​​