فناوری اطلاعات

گوگل با خدمات ارزان قیمت غول‌های مخابراتی آمریکا را زمین می‌زند

منبع: فارس
برنامه‌های گوگل برای ارائه خدمات تلفن همراه و بی سیم وای – فای به چالشی جدی و خطرناک برای شرکت‌های بزرگ مخابراتی در آمریکا مبدل شده است.
 
این شرکت قصد دارد سرویس های داده بی سیم باکیفیت و ارزان قیمتی ارائه دهد که باعث خواهد شد میلیون ها مشترک خدمات همراه AT&T، Verizon Wirelessو  T-Mobile ترجیح دهند از گوگل استفاده کنند.
بر همین اساس کاربران با پرداخت تنها 10 دلار به ازای هر گیگابایت داده می توانند از خدمات پرسرعت اینترنت تلفن همراه استفاده کنند. این در حالی است که اپراتورهای تلفن همراه با پرداخت مبالغی بسیار بیشتر از این رقم خدمات اینترنت همراه خود را به طور ماهیانه و با محدودیت های مختلف ارائه می کنند.
 
این اقدام گوگل انقلابی در صنعت مخابرات و تلفن همراه ایجاد کرده و به احتمال زیاد بقیه غول‌های مخابراتی را به تجدیدنظر در هزینه ارائه خدمات داده و اینترنت مجبور خواهد کرد.
 
البته گوگل از این طریق سیطره خود بر دنیای مجازی را بیشتر کرده و به حجم بسیار گسترده و بی‌سابقه‌ای از داده‌های شخصی افراد دسترسی می یابد. اطلاع دقیق از جزئی ترین خصوصیات افراد و علائق و سلیقه آنها و همین طور کمک به شرکت های تبلیغاتی برای بمباران هدفمند افراد از جمله مزایای اجرای این طرح برای گوگل است.
 
گوگل سال هاست تلاش می‌کند فعالیت خود را به خدمات جستجوی اینترنتی و تبلیغات محدود نکند و حال عملا به شرکت شرکت بزرگ مخابراتی مبدل شده است. این شرکت مدتی است شبکه فیبر نوری خود را در آمریکا توسعه داده تا خدمات اینترنت با سرعت چند گیگابیت بر ثانیه را هم در شهرهای مختلف ارائه نماید.

​​