فناوری اطلاعات

انتشار گزارش‌های کارشناسی بر روی وب‌گاه دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی

منبع: شورای عالی اطلاع‌رسانی
در کنار عرضه محصولات، سامانه‌های خدماتی بر خط و اسناد تهیه‌شده در دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، گزارش‌های کارشناسان نیز در بخش جدید وب‌گاه scict.ir منتشر می‌شود.
در راستای انتشار اطلاعات و محتوای تولیدشده در این دبیرخانه، در نسخه جدید وب‌گاه، بخشی با عنوان "گزارش کارشناسان" افزوده شده است که به صورت مرتب و بر اساس محتوای تولیدشده به‌روزرسانی خواهد شد.
از جمله گزارش‌های مورد توجه در این بخش، سلسله گزارش‌هایی با عنوان "کارگروه خط و زبان فارسی در محیط رایانه‌ای از آغاز تا امروز" است که تاکنون سه بخش از آن منتشر شده است و به صورت هفتگی، دیگر بخش‌های آن منتشر خواهد شد.
"مروری بر جشنواره‌های اول، دوم و سوم ارزیابی وب‌گاه‌ها" و "آشنایی با نرم‌افزارهای پیام‌رسان بر بستر گوشی‌های هوشمند" از دیگر گزارش‌های منتشرشده در این بخش است.
گفتنی است از دیگر بخش‌های وب‌گاه دبیرخانه، "فهرست محصولات" است که اکنون نرم‌افزار ارزیابی عملکرد تبدیل متن به گفتار فارسی، 39فونت فارسی استانداردسازی شده، کدهای پروژه فارسی‌تل، نرم‌افزار ارتباط شیعی، پیکره متنی قرآن کریم، پیکره وابستگی نحوی زبان فارسی، فرهنگ ظرفیت نحوی افعال فارسی، فونت نستعلیق، نرم‌افزار آموزش زبان فارسی و نرم‌افزار ویراستیار فارسی در این بخش عرضه شده است.
 همچنین در بخش "فهرست سامانه‌های خدماتی برخط"، سامانه جامع محتوای آموزش الکترونیکی (اسکرم)، مرجع دادگان زبان فارسی، بام فاوا، ویراستیار زبان فارسی، ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی، درگاه محتوای ملی، وب‌گاه ترجمه ماشینی و رایانامه چاپار معرفی شده است.
در بخش مربوط به "فهرست اسناد نیز سند راهبردی جامعه اطلاعاتی ایران" نیز سند راهبردی محتوای الکترونیکی ایران، پیش‌نویس سند طرح تسما، سند راهبردی صنعت بازی‌های رایانه‌ای، سند راهبردی فناوری اطلاعات ایران، سند راهبردی حوزه دین و فناوری اطلاعات و ارتباطات، سند راهبردی حوزه اخلاق در فناوری اطلاعات و ارتباطات، سند برنامه‌ریزی ملی فناوری اطلاعات در خدمت فرهنگ و پیش‌نویس لایحه قانون جامع حقوق مالکیت ادبی و هنری و حقوق مرتبط در دسترس کاربران قرار گرفته است.
 

​​