فناوری اطلاعات

ارسال یادداشت از رایانه به گوشی‌ با جستجوگر گوگل

منبع: فارس
گوگل قابلیت تازه ای را به گوشی‌های اندرویدی افزوده که به کاربران امکان می‌دهد مسیری ویژه یا یادداشت مورد نظرشان را از رایانه شخصی به تلفن همراه ارسال کنند.
 
برای استفاده از این خدمات تنها باید از جستجوگر گوگل استفاده کرد. با این خدمات می‌توان هشدارهایی را برای یادآوری امور مهم در آینده نیز ارسال نمود و ساعت گوشی را تنظیم کرد یا موقعیت گوشی هوشمند را ردیابی نمود.
 
تا به حال از جستجوگر گوگل تنها برای یافتن وب سایت‌ها استفاده می شد، اما از این پس کاربران از این موتور جستجو استفاده‌های متنوع‌تری می‌کنند.
 
بدین منظور باید تازه‌ترین نسخه برنامه همراه گوگل را بر روی گوشی اندرویدی بارگذاری کرد و گزینه‌های Now cards‌ و Web & App activity را فعال کرد. سپس به عنوان مثال با تایپ کردن عبارت send a note to my smartphone یا یادداشتی به گوشی هوشمند من ارسال کن در جعبه جستجوی گوگل، کارتی در محیط برنامه Google Now ظاهر شده و کاربران از این طریق یادداشت خود را نوشته و ارسال می کنند.
 
همچنین با تایپ عبارت send the directions to my smartphone یا مسیر رسیدن به مقصد را به گوشی من ارسال کن می توان آدرس خاصی را برای گوشی همراه ارسال نمود.
 
این قابلیت فعلا تنها در آمریکا در دسترس است ولی قرار است در ماه های آینده برخی کشورهای اروپایی نیز از آن بهره مند شوند.

​​