تحلیل بازار

بزرگترین فروشگاه موبایلی مایکروسافت در فنلاند تعطیل شد

مایکروسافت که این روزها تلاش می‌کند برند نوکیا را به طور کامل تغییر دهد و آن را در قالب یکی از زیرمجموعه‌های اصلی خود به جهانیان معرفی کند، مهم‌ترین و بزرگترین فروشگاه خود در کشور فنلاند را تعطیل کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز که تا چند سال قبل به عنوان بزرگترین اصلی‌ترین فروشگاه نوکیا در سراسر جهان محسوب می‌شد و در شهر هلسینکی واقع شده است، نوامبر گذشته به فروشگاه عرضه محصولات مایکروسافت تبدیل شد.

به گفته «تامی کوپلوماکی» مدیر ارتباطات مایکروسافت در کشور فنلاند، این اقدام در مجموع باعث می‌شود 15 کارمند مایکروسافت موقعیت شغلی خود را از دست بدهند.

او توضیح داد که کارمندان بخش فروش در دیگر فروشگاه‌ها، اوپراتورها و مراکز آنلاین وابسته به مایکروسافت فعالیت خود را دنبال می‌کند.

شرکت مایکروسافت در بیانیه خود اعلام کرد که بزرگترین فروشگاه نوکیا در کشور فنلاند تا تاریخ 30 آپریل به فعالیت خود ادامه داده است و از هم‌اکنون به طور کامل بسته می‌شود.

مایکروسافت هنوز دلیل اصلی خود برای تعطیل کردن بزرگترین و معروف‌ترین فروشگاه خود در فنلاند را اعلام نکرده است. لازم به ذکر است شعبه مرکزی شرکت نوکیا که هم‌اکنون یکی از زیرمجموعه‌های مایکروسافت محسوب می‌شود در کشور فنلاند واقع شده است.


​​