تلفن همراه

بسته‌های اینترنت همراه‌اول برای کاربران 3G گران شد

همراه اول امروز از ارائه بسته های دیتای ویژه کاربران 3G خبر داد. این بسته های دیتای جدید از تعرفه بسته های اینترنت همراه پیشین این اپراتور که برای کاربران GPRS عرضه شده بود گران‌تر ولی متنوع تر هستند.
 

براساس آنچه که همراه اول روی وبسایت خود منتشر کرده این بسته های جدید به منظور ارائه بسته های اینترنتی متنوع و مقرون به صرفه، در دو کلاس سرعتی «پایه» و «حرفه ای» در قالب بسته های آلفا و آلفا+ ارائه شده اند و مشترکین می توانند با خرید یکی از بسته های آلفا+، به اندازه حجم ۲ بسته(بسته شبانه روزی+ بسته شبانه) از اینترنت همراه استفاده کنند.

 


 بسته های آلفا ( اینترنت پایه )

اپراتور اول با بسته های آلفا، اینترنتی با سرعت پایه و ارزان قیمت در اختیار مشترکین خود قرار داده است.


براساس اعلام همراه اول، مشترکینی که نمی توانند از خدمات ۳G و ۴G در منطقه زندگی خود بهره مند شوند، می توانند با حداقل قیمت از بسته های آلفا استفاده کنند. بسته های آلفا از نظر قیمت و حجم همانند بسته های هوشمند GPRS همراه اول بوده که مشخصات آنها در جدول زیر قابل مشاهده است. این بسته ها برای تمام مشترکین دائمی و اعتباری قابل استفاده است.

 

بسته های آلفا (اینترنت پایه)

بسته

میزان حجم

تعدادMMS

مدت اعتبار

قیمت(تومان)

کد دستوری فعال سازی

۱

۱۵۰ مگابایت

۱۰

۱ روزه

۱.۰۰۰

#۱۱*۱۰۰*

۲

۸۰۰ مگابایت

۳۰

۷ روزه

۵.۰۰۰

#۱۲*۱۰۰*

۳

۲.۵ گیگابایت

۵۰

۳۰ روزه

۱۰.۰۰۰

#۱۳*۱۰۰*

۴

۸۰۰ مگابایت

-

۷ روزه (فقط از ساعت ۲۳ لغایت ۸ صبح)

۱.۰۰۰

#۱۴*۱۰۰*

 

 

  •  بسته های آلفا+ ( اینترنت حرفه ای )

بسته های آلفا+ که بسته های حرفه ای نوترینو هستند، با سرعتی بالا، استفاده تخصصی و حرفه­‌ا‌‌ی از اینترنت نسل ۳ و ۴ را ممکن می­ سازند. این بسته های متنوع، مناسب افرادی است که از برنامه های صوتی و تصویری اینترنتی استفاده می کنند و یا تمایل به داشتن اینترنتی با سرعت بالا دارند. مشخصات بسته های آلفا+ در جدول زیر قابل مشاهده است:

 

بسته های آلفا + ( اینترنت حرفه ای )

میزان ترافیک

 

------------

 

مدت اعتبار

۱۰۰MB

+

۱۰۰MB هدیه شبانه

۳۰۰MB

+

۳۰۰MB هدیه شبانه

۱GB

+

۱GB هدیه شبانه

۳GB

+

۳GB هدیه شبانه

روش فعالسازی

 

یک روزه

۱.۵۰۰ تومان

۳.۵۰۰ تومان

۹.۰۰۰ تومان

۱۰.۰۰۰تومان

*۱۰۰*۲۱#

هفت روزه

۲.۵۰۰ تومان

۵.۰۰۰ تومان

۱۰.۰۰۰ تومان

۱۳.۵۰۰ تومان

*۱۰۰*۲۲#

سی روزه

۴.۰۰۰ تومان

۷.۰۰۰ تومان

۱۳.۰۰۰ تومان

۱۷.۰۰۰ تومان

*۱۰۰*۲۳#

 

بسته های آلفا+ برای تمام مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول قابل استفاده است. برای استفاده از اینترنت پرسرعت، فعالسازی بسته آلفا+ الزامی است. از مهمترین ویژگی ها و مزایای بسته های آلفا+ این است که به همان میزان ترافیک خریداری شده (قابل مصرف در طول شبانه روز)، دارای ترافیک هدیه شبانه هستند (قابل مصرف در بازه زمانی۲ تا ۷ بامداد). برای مثال بسته ماهانه ۱GB+ ۱GB هدیه شبانه، علاوه بر یک گیگابایت ترافیک خریداری شده، یک گیگابایت نیز ترافیک هدیه دارد که در ساعات شبانه (۲ تا ۷ بامداد) قابل استفاده است. همراه اول در اطلاعیه خود مدعی شده ارزانترین بسته های اینترنت پرسرعت در کشور را ارائه می کند.

 

  •  قابلیت رزرو بسته ها خدمتی جدید از همراه اول

در صورتی که هر یک از مشترکین همراه اول بسته فعالی داشته باشد، اگر اقدام به فعالسازی بسته­ دیگری نماید، بسته­ جدید برای وی رزرو می­شود. به این معنی که پس از پایان بسته فعلی، در هنگام تمدید حجمی یا زمانی، بسته­ رزرو برای وی فعال خواهد شد. بسته رزرو یک قابلیت جدید است که به مشترک امکان می دهد بسته­ بعدی خود را از قبل مشخص کند تا تمدید با بسته­ دلخواه صورت پذیرد.

 

  •  مهاجرت از بسته های هوشمند فعلی به بسته های آلفا باعت کاهش سرعت مشترک میشود

از روز پنجشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه کلیه مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول که دارای بسته هوشمند هستند، تا پایان بسته خود می توانند از آن استفاده کنند. با پایان یافتن بسته، در صورتی که بسته دیگری را رزرو نکرده باشند، تمدید خودکار بسته هوشمند آنها با بسته آلفا مشابه (دارای ترافیک، دوره زمانی و قیمت مشابه ولی با سرعت پایه) انجام خواهد شد.

همراه اول در اطلاعیه خود تصریح کرده "مشترکینی که مایل به استفاده از اینترنت حرفه ای هستند، لازم است قبل از اتمام بسته هوشمند خود، یکی از بسته های آلفا+ را به دلخواه رزرو کنند".

 

​​