فناوری اطلاعات

کاربران نسخه های بدون مجوز ویندوز باید برای استفاده از آپدیت های نسخه جدید پول بپردازند

منبع: دیجیاتو
آنها که از نسخه های بدون مجوز ویندوز استفاده می کنند اگر دوست دارند که کامپیوترهای خود را به ویندوز ۱۰ بروزرسانی کنند باید برای این منظور پول بپردازند (یا اینکه همچنان به رویه سابق خود ادامه دهند).
 
شاید لزوم پرداخت پول برای استفاده از آپدیت های ویندوز ۱۰ امری کاملا بدیعی به نظرتان بیاید اما تا به امروز ابهامات زیادی در رابطه با این موضوع وجود داشت که در ادامه توجه شما را به بیانیه مایکروسافت در این مورد جلب می کنیم.
 
پیشتر مایکروسافت اعلام کرده بود که آپدیت های ویندوز ۱۰ را به صورت رایگان در اختیار کاربران ویندوز ۷ و ۸٫۱ قرار می دهد و همین مساله باعث بروز ابهاماتی شد.
 
تری میرسون مدیر بخش ویندوز در ماه مارس اعلام کرده بود که این وعده حتی نسخه های بدون مجوز سیستم عامل مورد بحث را نیز شامل می شود. اما طولی نکشید که به دنبال این اظهار نظر، بیانیه های متعددی برای ابهام زدایی این مساله از سوی ردموندی ها منتشر شد که متاسفانه مساله را پیچیده تر کرد.
 
این بیانیه ها همچنان بر امکان دریافت بدون هزینه آپگریدهای ویندوز تاکید می کردند و در عین حال یادآور می شدند که استفاده کنندگان از نسخه های بدون مجوز ویندوز باید برای استفاده از بروزرسانی های جدید پول بپردازند.
 
حالا اما ابهامات به صورت کامل از این موضوع برطرف شده و مشخص گردیده که هیچگونه آپگرید رایگانی در کار نخواهد بود و کاربران نسخه های کرک شده ویندوز باید برای استفاده از ویندوز ۱۰ پول بپردازند.
 
 
ردموندی ها اعلام کرده اند که در نظر دارند «پیشنهادات جذابی را برای استفاده از آپگریدهای ویندوز ۱۰ ارائه نمایند» که به لطف آن، کاربرانی که از نسخه های بدون مجوز ویندوز استفاده می کنند هم قادر خواهند بود از یک نسخه رسمی این سیستم عامل بهره ببرند.
 
جزئیات بیشتر این پیشنهادات هنوز هم اعلام نشده اما انتظار نمی رود که تا زمان اعلام خبر آمدن ویندوز ۱۰، به اطلاعات بیشتری در این رابطه دست پیدا کنیم و تنها چیزی که می دانیم این است که تا تابستان باید صبر کنیم.
 
البته همکاری مایکروسافت با کاربران غیرقانونی ویندوز هم دلایلی متعددی دارد. مهم ترین دلیل این است که این گروه از استفاده کنندگان مشتریان بالقوه این شرکت محسوب می گردند و دلیل دیگر اینکه برخی افراد نمی دانند که ممکن است کامپیوتری با یک سیستم عامل کرک شده را خریداری کرده باشند.
 
مایکروسافت اعلام کرده که در ویندوز ۱۰، با نشان دادن یک واترمارک به کاربران اطلاع خواهد داد که مشغول استفاده از یک نسخه کرک شده هستند اما ظاهرا هیچگونه مشکل جدی در استفاده از این نسخه ها برای کاربران به وجود نمی آید.
 
جالب است بدانید که اهالی ردموند همواره رویکردی سخاوتمندانه را در قبال کاربران خود در پیش می گیرند و آپدیت های امنیتی شان را در اختیار همه کاربران (حتی استفاده کنندگان از نسخه های کرک شده) قرار می دهند.

​​