فناوری اطلاعات

سیستم جدید گوگل برای سنجش مهارت مدیران داخلی

شرکت گوگل به صورت غیررسمی یک سیستم سنجش را به کار گرفته است تا در فرآیندهای داخلی خود مهندسان زبده و مدیران تولید کارکشته را شناسایی کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این سیستم به گونه‌ای ارایه شده است که حتی اگر کارمندان گوگل در پروژه‌های خود مشغول به کار نباشند، باز هم آنها را مورد تحلیل قرار می‌دهد. مرکز خبری Business Insider به نقل از منابع آگاه که نخواستند نامشان فاش شود توضیح داد گوگل این تاکتیک را در اختیار گرفته است تا بهترین استعدادهای خود را شناسایی کند.

این شرکت که همچنان بزرگترین مرکز اینترنتی جهان محسوب می‌شود، سیستم جدید خود را به صورت هوشمند طراحی کرده است تا مدیران داخلی حتی زمانی که در پروژه‌های کاری مشغول به فعالیت نیستند هم زیر نظر گرفته شوند.

در گزارش مرکز Business Insider آمده است: «این شرکت اینترنتی به دنبال شناسایی مهندسان زبده و مدیران بااستعداد است و برای رقابت هرچه بیشتر تلاش می‌کند این افراد را از شرکت‌های رقیب دور نگه دارد. مدیران ویژه می‌توانند برای ماه‌ها یا سال‌های متمادی نقش‌های مختلفی را در اختیار بگیرند و حتی در بسیاری از مواقع گوگل حاضر است تا زمانی که نیاز به استفاده از آنها ایجاد نشده است، بدون اینکه از آنها کار بکشد حقوق‌های بالا را به آنها پرداخت کند».

شرکت گوگل همچنین موقعیت‌های شغلی جدید در سیستم داخلی خود تعریف کرده است تا به کمک آنها بتواند به دیگران توصیه‌های لازم را انتقال دهد.

مرکز Business Insider در ادامه گزارش خود توضیح داد: «سیستم سنجش گوگل بسیار کارآمد است، اما باید توجه داشت که گوگل در مورد تاکتیک‌های استراتژیک خود کمتر صحبت می‌کند و در تلاش است با در اختیار گرفتن مدیران زبده، بازارهای جدید را برای خود به وجود آورد».


​​