اپلیکیشن

گوگل پایان این ماه سرویس تصویری جدید عرضه می‌کند

هر روز میلیون‌ها عکس روی سرویس‌های پردازش ابری فیس‌بوک و Flickr منتشر می‌شوند. اما شرکت گوگل قصد دارد تا پایان ماه جاری میلادی سرویس ویژه تصویری خود را برای مشترکان شبکه اجتماعی Google+ عرضه کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گوگل این روزها در حال کار کردن روی سرویس تصویری جدید است و به کاربران امکان می‌دهد عکس‌های خود را که روی این سرویس ذخیره کرده‌اند، به راحتی در دیگر شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک و توئیتر مورد استفاده قرار دهند.

پیش‌بینی شده است که ابزار تصویری جدید در کنفرانس توسعه‌دهندگان Google I/O که پایان ماه جاری در سانفرانسیسکو برگزار می‌شود، معرفی شود.

گوگل سال گذشته ابزار Photos را برای شبکه اجتماعی Google+ معرفی کرد و آن را در قالب یک ابزار کاربردی مجزا در اختیار کاربران گذاشت تا بتوانند عکس‌های خود را به راحتی روی فضای ابری ذخیره کنند. این سرویس که به صورت خودکار تصاویر کاربران را به فضای ذخیره‌سازی مجازی انتقال می‌دهد، این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود گوگل با معرفی ابزار جدید بتواند مورد توجه کاربران جهانی قرار بگیرد.

سرویس Google Photos مخصوص شبکه اجتماعی Google+ رقابت تنگاتنگی را با اینستاگرام و فیس‌بوک انجام می‌دهد تا کاربران موبایلی جهانی آن را در اختیار بگیرند.


​​