رگولاتوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: زنجان قطب فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور می‌شود

منبع: فارس
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:‌ برای تبدیل زنجان به قطب فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور برنامه‌ریزی لازم انجام شده و به زودی وارد مرحله عملیاتی می‌شود.
 
محمود واعظی در سفر استانی به استان زنجان در جلسه مدیران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ICT این استان تصریح کرد: تبدیل استان زنجان به قطب فناوری اطلاعات و الکترونیک تأثیر چشم‌گیری در فضای اقتصادی استان خواهد داشت، زیرا در استان زنجان پتانسیل‎های زیادی وجود دارد که باید برای هرچه بیشتر کردن این ظرفیت‎ها تلاش روز افزونی داشته باشیم، تا به مقصد و هدف عالی دست پیدا کنیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: وزارت ارتباطات نیز در این راستا با در اختیار گذاشتن بودجه و امکانات لازم حمایت‌های خود را برای طرح تبدیل زنجان به قطب فناوری اطلاعات افزایش می‌دهد، اما  بخش خصوصی بازیگران اصلی این طرح خواهند بود.
 
 وی ادامه داد: توسعه در هر استانی  نیازمند مولفه‌های زیادی است و وزارت ارتباطات و دولت در این میان تلاش دارد، با حمایت از بخش خصوصی به روند پیشرفت استان ها کمک کند، چرا که کسانی که به استانشان و شهرشان احساس تعلق دارند، با انگیزه بیشتری کار می کنند.
وی تقویت شرکت های فعال در حوزه ICT  را از مهم ترین برنامه های وزارت ارتباطات در استان ها دانست و گفت: با پرداخت وام وجوه اداره شده به شرکت های دانش بنیان ها و استار تاپ ها از این شرکت ها حمایت خواهیم کرد.
وی همچنین از عزم این وزارتخانه در راه اندازی مرکز تماس (Call Center) استان با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

​​